Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kamper Radia Jura. Powrót do Częstochowy zaprasza na imprezę!

Facebook Twitter

Zbliża się weekend! Z tej okazji szukamy dla Was propozycji aby móc się w trakcie weekendu nieco rozerwać po trudach tygodnia. Szukaliśmy i znaleźliśmy! We wtorek 27 września, Kamper Radia Jura stanął na promenadzie Niemena. Na miejscu spotkaliśmy się z przedstawicielami Stowarzyszenia Powrót do Częstochowy, którzy mają dla Was zaproszenie.

Kamper Radia Jura

Kamper Radia Jura: Stowarzyszenie Powrót do Częstochowy zaprasza na imprezę

Impreza już w piątek 29 września na amfiteatrze:

Jesteśmy ze Stowarzyszenia Powrót do Częstochowy. Prowadzimy tutaj nasz letni bar Powrót na amfiteatrze.

Radio Jura: Skąd taki pomysł?

Przede wszystkim, jak można zauważyć po naszej działalności idziemy w stronę kultury, idziemy w stronę wydarzeń, by troszeczkę rozruszać tą północną stronę Częstochowy.

Radio Jura: Rzeczywiście wróciliście po latach do Częstochowy?

Tak. Tak się złożyło, że ja wyjechałem na studia do Wrocławia, a kolega do Krakowa. I to był moment pandemii, kiedy straciłem pracę i po prostu trzeba było wrócić w rodzinne strony. I zauważyliśmy, że poziom tych wydarzeń kulturalnych niestety ciężko porównać do Wrocławia, Krakowa, więc po prostu próbujemy jakoś podciągnąć troszeczkę to do góry.

Dokładnie tak jak kolega powiedział, zależy nam na tym, żeby więcej się działo takich wydarzeń jak koncerty, stand-upy, które powoli dopiero zyskują na popularności.

Radio Jura: Wasz kalendarz przez tych kilka ostatnich miesięcy na pewno był wypełniony. Kończymy dużą imprezą, która odbędzie się w najbliższy piątek.

To ostatnia okazja w tym roku, by odwiedzić to wyjątkowe miejsce:

Zapraszamy w piątek od około godziny 19:000. Nie zabraknie dobrej muzyki. Muzyka trapowa. Wystąpi DJ TWIZZY i DJ BENITO. Koniecznie przyjdźcie, bo jest to niestety już ostatnia szansa na przyjście do naszego miejsca w tym sezonie. Na pewno wrócimy w przyszłym roku. Ten rok nie ukrywam, był taki dość trudny, ponieważ nie mieliśmy wcześniej doświadczenia z tego typu działalnością. Wszystko, czego się nauczyliśmy, wszystkie błędy, które popełniliśmy, dodały nam siły. I na pewno w przyszłym roku wrócimy już ze zdwojoną siłą i tym bardziej zdwojoną chęcią, ponieważ na pewno dużo wiary w siebie nam przyszło, że udało nam się stworzyć coś takiego.

Radio Jura: Jeszcze chciałam podpytać o odzew jak rozmawiacie z osobami, które Was tam odwiedzają. Mówimy cały czas o amfiteatrze na samym końcu Promenady Niemena. Co mówią ludzie? Są zaskoczeni, że takie miejsce tu powstało?

Tak, zdecydowanie są zaskoczeni, ale też popierają inicjatywę. Brakowało im tego miejsca.

Brakowało takiego miejsca, gdzie można sobie tutaj na Północy wyjść, posiedzieć. Mamy tutaj też lokale, ale raczej były skierowane do osób troszeczkę starszych, mam wrażenie. Ja przynajmniej nie bywałem w tych miejscach, a młodzież miała tylko i wyłącznie Aleje. Chcieliśmy bardzo, żeby troszeczkę się to rozbiło, żeby nie tylko w tych latach ludzie siedzieli, ale jednak pokazać, że w reszcie miasta też można fajnie spędzić czas, na zewnątrz szczególnie.

Szczegóły na Facebooku Stowarzyszenia Powrót do Częstochowy.

Fot. Facebook: Stowarzyszenie Powrót do Częstochowy

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024