Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konkurs dla młodzieży „100 lecie Powołania Korpusu Ochrony Pogranicza”

Facebook Twitter

Komendant Placówki Straży Granicznej w Częstochowie ogłasza start konkursu edukacyjnego dedykowanego uczniom szkół ponadpodstawowych z województw śląskiego i opolskiego. Inicjatywa, zatytułowana „100 lecie Powołania Korpusu Ochrony Pogranicza”, ma na celu pogłębienie wiedzy o historii i tradycjach Korpusu Ochrony Pogranicza oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

Straż Graniczna w Częstochowie
fot. www.slaski.strazgraniczna.pl

100 lecie Powołania Korpusu Ochrony Pogranicza

W roku jubileuszu stulecia powołania Korpusu Ochrony Pogranicza, Placówka Straży Granicznej w Częstochowie zaprasza do udziału w unikalnym konkursie. Skierowany jest on do uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, mieszczących się na terenie działania placówki, obejmującej swoim zasięgiem siedem powiatów województw śląskiego i opolskiego.

Celem konkursu jest nie tylko upowszechnienie wiedzy o Korpusie Ochrony Pogranicza, ale również kształtowanie świadomości narodowej i lokalnej młodzieży, pielęgnowanie tradycji patriotycznych, a także odkrywanie prawdy historycznej. Organizatorzy liczą na to, że konkurs zachęci młodych ludzi do samodzielnych poszukiwań badawczych i kultywowania pamięci o żołnierzach KOP.

Zwycięzcy konkursu, a także opiekunowie wyróżnionych prac, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają m.in. wyjazd studyjny do jednej z placówek Straży Granicznej na zewnętrznej granicy UE, atrakcyjne nagrody multimedialne i rzeczowe, książki oraz gry. Ponadto, szkoła, która zgłosi największą liczbę prac, zostanie uhonorowana nagrodą specjalną – wizytą studyjną dla uczniów w Placówkach Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach i Częstochowie.

Zainteresowani uczestnictwem w konkursie powinni nadsyłać swoje prace multimedialne na płytach CD/DVD lub nośnikach pamięci typu pendrive do 1 czerwca 2024 roku. Wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące konkursu, w tym dokumenty do wypełnienia znajdziecie TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj