Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kamper Radia Jura w drodze! Na start mogliście spotkać nas na Placu Biegańskiego

Facebook Twitter

Ruszyliśmy w drogę i to na dobre! Kamper Radia Jura, który przekształciliśmy na kilka tygodni w mobilne studio będzie mogli spotkać w różnych częściach miasta oraz regionu.

Kamper Radia Jura w drodze!

Na start naszej objazdowej akcji we wtorek 12 września, naszym specjalnym, rzucającym się w oczy pojazdem zaparkowaliśmy na dłuższą chwilę na Placu Biegańskiego, tuż obok Odwachu.

Oczywiście na miejscu nie zabrakło gości, jednym z nich była Sylwia Góra z Festiwalu Dekonstrukcji Słowa.

Sylwia Góra: Rusza 13 edycja 13 września. To u nas dość typowe, gdzie szukamy przedziwnych połączeń. Tak jak w tym roku. W tym miesiącu, już od jutra, niezwykłe połączenie literatury z innymi dziedzinami sztuk, a wszystko łączy ta konstrukcja (…) Ruszamy od takich dużych rzeczy, bo pierwsza co prawda debata, trochę może skierowana do młodzieży, trochę do nauczycieli, ale też do rodziców (…).

 

Polecamy cały program Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”, a szczególnie zwróćcie uwagę na jego niedzielną (17.09) propozycję:

Dzień w naszym kamperze upłynął nam w klimacie książek i czytania. W mobilnym studio Radia Jura zwróciliśmy też uwagę na ważny temat dotyczący pracowników Biblioteki Publicznej im. dra Władysława Biegańskiego.

Kamper Radia Jura w drodze!

Karolina Ficenes z biblioteki w Częstochowie

Pracownicy biblioteki starają o to, aby ich wynagrodzenie było godne wykonywanej przez nich pracy. O tym rozmawialiśmy w mobilnym studio radia Jura. Posłuchajcie:

Kamperem Radia Jura podróżuje Katarzyna Fica oraz Paweł Stępniewski. Szukajcie nas w środę (13.09.)! I pamiętajcie – czekamy na Wasze zdjęcia naszego kampera.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024