Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kamper Radia Jura: Wizyta pod Złota Górą

Facebook Twitter

Ruszył Europejski Tydzień Mobilności 2023. Także Częstochowa przyłączyła się do tej akcji. Celem jest zachęcenie społeczności miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. Częstochowa po raz 19. bierze udział w kampanii. Wszystko dzieje od 16 do 22 września.

Kamper Radia Jura wciąż w trasie.

W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności w naszym mieście będzie można np. uczestniczyć w grze edukacyjnej, lub w zajęciach nordic walking. W poniedziałek (18.09.) rano takie zajęcia miały miejsce, nie mogło też zabraknąć na miejscu naszej radiowej ekipy i Kampera Radia Jura. Z uczestnikami, w dzielnicy Mirów rozmawiała Kasia Fica:

– o akcji więcej przeczytacie TUTAJ.

O wydarzeniu rozmawialiśmy również z przedstawicielami Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Podaj Dalej”. – Nas na takie akcje nie trzeba namawiać – mówi Joanna Malicka-Kaczmarzyk z Stowarzyszenia.

Joanna Malicka-Kaczmarzyk: Przyłączamy się do akcji Europejski Tydzień Mobilności, w związku z tym postanowiliśmy wybrać się na kije do Parku Miniatur, który znajduje się przy ulicy Mirowskiej. Czas jaki poświęcimy na taki spacer to będzie około godzinki. (…) Nasi podopieczni są zawsze chętni na takie akcje, to zarówno wsparcie ETM, ale też w kondycji psychicznej, zdrowotnej. Nie trzeba nikogo namawiać (…)

W Kamperze Radia Jura spotkać możecie Katarzynę Ficę i Pawła Stępniewskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj