Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kamper Radia Jura: Finał naszych podróży na Promenadzie Czesława Niemena

Facebook Twitter

To było nasze ostatnie spotkanie z naszymi słuchaczami oraz mieszkańcami Częstochowy w trakcie naszych wrześniowych podróży mobilnym studiem. Kamper Radia Jura w środę 27 września zaparkował na deptaku promenady Czesława Niemena.

Kamper Radia Jura

Kamper Radia Jura zaparkował dziś na Promenadzie Czesława Niemena

Na miejscu – tak po prostu – rozmawialiśmy z spotkanymi osobami o wszystkim i o niczym. Rozdawaliśmy też nasze radiowe gadżety:

Radio Jura: Dzisiaj Światowy Dzień Turystyki. My tak sobie trochę zwiedzamy różne miejsca w Częstochowie od jakiegoś czasu. Jak pan spędził wakacje?

Ryszard: Dopiero wróciłem z Turcji. Chciałbym się spytać czy w Częstochowie mamy straż miejską? Bo ja tu dużo spaceruję, tak gdzieś średnio ponad 20 kilometrów dziennie. Czasami bardzo mnie chcą rowerzyści rozjechać. Ja rozumiem, że tu jest droga dla pieszych, ścieżka dla rowerzystów i wszyscy jadą naraz. Najgorzej jest na wieczór jak ja tu chodzę już chyba z 3 lata i jeszcze nie widziałem strażnika miejskiego, żeby trochę zaprowadził porządku.

Radio Jura: Temat przekazujemy do straży miejskiej. Apelujemy o to, żeby tutaj też się pojawić, chociaż myślę, że tutaj może są te patrole, ale apelujemy też do rowerzystów.

Ryszard: Tak dużo chodzę po Lasku Aniołowskim. Mogliby częściej kosze opróżniać, bo niekiedy jest bardzo przepełnione. Butelki się walają w koło koszy. To nie dlatego, że ludzie nie sprzątają, tylko po prostu rzadko są kosze opróżnione.

Radio Jura: To istotne sprawy, o których Pan tutaj mówi.

27 września przypada święto turystyki. O tym również rozmawialiśmy na Promenadzie:

Bardzo dobrze, że jest ta promenada. Już tyle, tyle lat – panienką byłam jak powstawała ta promenada. Jako panienka i później jako młoda mężatka bywałam tu często. Były tu różne imprezy, koncerty. (…) Powinno być więcej takich miejsc na terenie miasta.

Cieszymy się, że przez okres ostatnich tygodni mogliśmy naszych słuchaczy rozmówców oraz słuchaczy obdarowywać naszymi radiowymi gadżetami:

Kamper Radia Jura wjeżdża teraz do garażu. Podróżowali nim Katarzyna Fica oraz Paweł Stępniewski. Do zobaczenia z Wami przy kolejnych okazjach!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024