Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwsze siatkarskie emocje w Nowym Roku: Norwid Częstochowa vs. Trefl 3 stycznia. Sportowe emocje zapowiada kapitan zespołu

Facebook Twitter

W środowe (03.01) popołudnie kibicujemy częstochowskim siatkarzom w meczu z groźnym rywalem z Gdańska. W Hali Sportowej Częstochowa w 14. kolejce PlusLigi, Exact Systems Hemarpol Częstochowa podejmie Trefl Gdańsk i zapowiada zacięty pojedynek.

Norwid Częstochowa – Trefl Gdańsk

Nasi zawodnicy zmotywowani są dwiema ostatnimi wygranymi:

Rafał Sobański: Dwie wygrane dają nam takiego mentalnego kopniaka. Mamy tak naprawdę dwa mecze do końca rundy. Dwa ciężkie mecze, bo pierwszy za chwilę z Treflem Gdańsk, a później z Warszawą. Najbliższy przeciwnik to można powiedzieć mała rewelacja tej ligi. Ale trzeba przyznać, że wykonali kawał dobrej roboty i grają na bardzo wysokim poziomie. I to będzie naprawdę ciężki mecz dla nas. Może już jesteśmy po 13 kolejkach, ale patrząc z perspektywy funkcjonowania PlusLigi, jak długo w niej jesteśmy, to nadal jesteśmy przysłowiowymi „świeżakami”

– mówi przyjmujący Norwida Częstochowa – Rafał Sobański. Zespół Exact Systems Hemarpol Częstochowa w tej rundzie grał ze zmiennym szczęściem, po blisko miesiącu oczekiwania na zwycięstwo, 2023 rok przypieczętował wygraną najpierw z Cuprum Lubin i tuż przed świętami z LUK Lublin.

Rafał Sobański

Rafał Sobański: W takich meczach z doświadczenia już wiem, że nawet nie poziom sportowy decyduje, tylko doświadczenie, ogranie i podejście do danego meczu, bo sam mecz z Radomiem, który graliśmy, prowadziliśmy 2:0 i graliśmy jak z nut. Coś się wydarzyło, coś przeskoczyło i nasza gra się posypała. I w takich momentach i też to było widać w Katowicach, potrzeba wtedy tego doświadczenia, tego ogrania, żeby z takich momentów wyjść.

– dodaje kapitan naszego zespołu. W środę 3 stycznia pierwsze siatkarskie emocje w nowym roku. Przyjeżdża do nas ekipa Trefla Gdańsk, ale przewagą może być częstochowski parkiet Hali Sportowej przy ul. Żużlowej:

Rafał Sobański: Trefl to górna część tabeli. Patrzę przede wszystkim na nasz zespół i to jak my gramy, bo cały czas jesteśmy na szczęście i oby tak było do końca zależni od siebie w tej walce o utrzymanie.

Radio Jura: Podejmiemy tego groźnego przeciwnika, ale na własnych warunkach.

Rafał Sobański: Nasza hala HCS jest wyjątkową halą w PlusLidze, bo jest jedną z większych. Gra tu się ciężko było, jednak te punkty odniesienia trzeba sobie znaleźć i to jest nasz duży atut. Zespół z Gdańska jest bardzo niebezpieczny względem zagrywki.

Z Rafałem Sobańskim z częstochowskiego Norwida rozmawiał Mariusz Osyra. Początek środowego meczu o 15:45. Radio Jura zachęca do kibicowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj