Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa: Trzecia z rzędu przegrana piłkarzy, to niestety niejedyny problem…

Facebook Twitter

Trzecia z rzędu przegrana piłkarzy Skry Częstochowa w 2. Lidze. Skrzacy przegrali w 30 kolejce spotkań na wyjeździe z Wisłą Puławy 1:2. Z 36 punktami na koncie drużyna z Loretańskiej zajmuje odległe 15 miejsce w tabeli. To ostatnie "bezpieczne" miejsce przed strefą spadkową.

Skra Częstochowa
screen konferencja prasowa po meczu z Wisłą Puławy

Skra Częstochowa: Trzecia z rzędu przegrana piłkarzy

To niestety niejedyny problem Skry, o szczegółach poinformował trener Konrad Gerega na pomeczowej konferencji prasowej:

Konrad Gerega: Trzecia porażka z rzędu. Myślę, że sytuacja, która jest teraz aktualnie w tabeli, odzwierciedla sytuację organizacyjną w klubie. Proszę spojrzeć na protokół. Przyjechaliśmy dzisiaj w osiemnastu, w tym trzech bramkarzy. Duże problemy kadrowe, organizacyjne i w tym wszystkim jest piłka nożna. Średnia wieku to jest 22 tej kadry. Myślę, że w poniedziałek czy we wtorek możemy się spodziewać informacji, że kilku zawodników być może rozwiąże umowę. Sytuacja nasza jest, można powiedzieć, bardzo zła.

Skrze grozi kolejny spadek. Trener Konrad Gerega nie ukrywa, że sytuacja klubu jest tragiczna:

Konrad Gerega: Ostatni raz Skra przegrała trzy mecze z rzędu, kiedy spadliśmy z pierwszej ligi. Jako człowiek, który wywodzi się ze Skry Częstochowa, generalnie z Częstochowy, na pewno odczuwam niesamowitą odpowiedzialność za to, bo nie chciałbym spowodować i brać czynnego udziału w tym, że klub spadnie drugi rok z rzędu. Natomiast tak jak powiedziałem, nie jest to łatwe. Zobaczymy, co będzie w poniedziałek. Być może prezes podejmie jakieś kroki, żeby klub ma szansę, więc zobaczymy to, co się wydarzy. Sytuacja cała ogólnie biorąc, która się dzieje wokół klubu i problemy zewnętrzne są bardzo odczuwalne wewnątrz drużyny i to jest na pewno trudne.

Do końca tego sezonu jeszcze cztery kolejki. 3 minusowe punkty w przyszłym sezonie zostaną przypisane Skrze Częstochowa na start rozgrywek.

Przypomnijmy, minusowy dorobek to kara wyznaczona przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN, która ukarała II ligowy klub z Częstochowy za nieuregulowanie premii względem zawodników. Klub zmaga się z problemami infrastukturowo-finansowymi. Duży wpływ na to ma z pewnością brak możliwości rozgrywania meczów z udziałem publiczności na własnym obiekcie przez brak trybun.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024