Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dramat 8-latka: Zebrano prawie 620 tys. zł dla Kamila. Pieniędzy przypilnuje kurator

Facebook Twitter

Dramat 8-latka: Kamil, skatowany przez bliskich w domu w Częstochowie, wciąż jest leczony w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Przebywa nadal na intensywnej terapii, ale może być wybudzany ze śpiączki farmakologicznej już pod koniec tygodnia. Nadal jest w poważnym stanie poinformowali lekarze.

Fot. Pixabay

Dramat 8-latka

Po tym jak chłopiec został skatowany, jego ojczym i matka zostali aresztowani. W domu mieszkały dwie rodziny, dlatego za nieudzielenie pomocy odpowiedzą także wuj i ciotka 8-latka.

Ruszyła lawinowa pomoc finansowa dla Kamila, na popularnej zbiórce internetowej zgromadzono prawie 620 tys. złotych. Zgromadzonych pieniędzy ma pilnować kurator sądowy, jak zapowiedziała prokuratura w Częstochowie – chodzi o to, aby pieniądze trafiły na pomoc dla dziecka, a nie w niepowołane ręce. Zbiórkę objęto dodatkowym nadzorem, aby zasiliły wydatki związane z rehabilitacją i leczeniem Kamila.

W razie problemów uniemożliwiających takie przekazanie środków, wpłaty zostaną zwrócone

– zapowiedział portal pomocowy. Szpital z Katowic tych pieniędzy nie potrzebuje, dlatego prokurator złożył do sądu rodzinnego wniosek o ustanowienie kuratora dla reprezentowania interesów majątkowych dziecka. Wniosek zostanie rozpatrzony jeszcze w tym tygodniu.

Zbiórka pieniędzy na rzecz 8-letniego Kamilka: pomagam.pl/kamilek_czestochowa

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023