Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital na Parkitce: Nowy trakt porodowy w najwyższym standardzie już gotowy

Facebook Twitter

Trakt porodowy na oddziale położniczym Szpitala na Parkitce jest już gotowy. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny właśnie oddaje go do użytku.

Szpital na Parkitce

Szpital na Parkitce

Porodówka zmieniła się w 100%, mówi rzecznik częstochowskiej lecznicy.

Agnieszka Sanojca: Trakt porodowy pozostawiał wiele do życzenia, nie był na pewno nowoczesnym traktem porodowym, jakiego oczekują mamy, kobiety, które planują poród. W tej chwili ten trakt będzie wyglądał dokładnie tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni, chociażby na filmach, które często przekłamują rzeczywistość, ale tym razem ta rzeczywistość będzie dokładnie taka, jak mogłyby oczekiwać mamy, czyli trzy sale porodowe plus sala do cięć cesarskich. Jedna z sal będzie wyposażona w wannę, więc będą możliwe porody w wodzie. Co więcej, wanna wyposażona jest w hydromasaż perełkowy, co jeszcze bardziej ma podnosić komfort i niwelować ból.

Szpital na Parkitce

Jak przekazała nam Agnieszka Sanojca, nowe pomieszczenia zostały nie tylko wyremontowane i przystosowane do komfortowej opieki nad pacjentkami. Jak wiadomo, kobiety będą mogły w trakcie porodu korzystać z pomocy douli, małżonka czy innej bliskiej osoby. Dla każdego znajdzie się miejsce, a młode matki doczekają się tutaj standardów, jakich wcześniej szpital na porodówce nie posiadał:

Agnieszka Sanojca: Osobna sala, tak zwana rodzinna, w której będą mogły oczekiwać na poród osoby, które będą towarzyszyły, czy jest to rodzina, mąż, znajomi. Też miejsce, w którym będzie możliwość tak zwanego kangurowania dla tatusiów, zdajemy sobie sprawę z tego, że ten tak zwany złoty moment, czyli dwie pierwsze godziny po narodzeniu dziecka, jak bardzo ważny jest on kontakt skóra do skóry i jak bardzo on jest ważny w przypadku ojców dziecka.

Radio Jura: Założenia szpitala zostały zrealizowane wszystko to, czego oczekiwano na tym oddziale?

Agnieszka Sanojca: Tak, bardzo mocno dbamy o to, żeby wszystko to, co zostało zaplanowane inwestycyjnie, zostało zrealizowane.

fot. pixabay.com

Trakt porodowy został wyposażony we wszystkich specjalistycznych salach w nowoczesny sprzęt:

Agnieszka Sanojca: Szalenie ważne jest również to, że te sale zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, który ma wspomagać lekarzy zarówno w momencie porodu, jak i ewentualnie w sytuacjach, w których coś po porodzie dzieje się czy z dzieckiem, czy z mamą. My jesteśmy szpitalem o trzecim stopniu referencyjności, czyli możemy odbierać porody, nawet te najbardziej skomplikowane. W przypadku ciąż, które są już na etapie prowadzenia ciąży, wiadomo, że mogą wystąpić jakieś problemy. Takich szpitali w Polsce jest niewiele. Jesteśmy właśnie szpitalem, który jest dostosowany zarówno pod kątem kadry medycznej, jak i wyposażenia do tego, żeby odbierać nawet najtrudniejsze porody.

Zapewniała Agnieszka Sanojca, rzecznik wojewódzkiego szpitala na Parkitce. Przypomnijmy, że oddziały: Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałami Patologii Ciąży oraz Ginekologii Onkologicznej, Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, działają w tej samej siedzibie przy ul. Bialskiej 104/118.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj