Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Areszt na 3 miesiące za znęcanie się nad 8-latkiem

Facebook Twitter

Oprawca 8-letniego chłopca najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Podobnie matka chłopca, której prokurator przedstawił zarzut pomocnictwa i nieudzielenia pomocy dziecku.

Dramat 8-latka
Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Wiemy, też że rodzeństwo oraz przyrodnie rodzeństwo skatowanego Kamila znajdzie teraz lepszą opiekę.

Sąd Rejonowy w Częstochowie podjął decyzję o umieszczeniu dwójki najmłodszych dzieci w pieczy zastępczej w trybie zabezpieczenia tymczasowego, a czwórki starszych, łącznie z chłopcem, który jest obecnie w katowickim szpitalu – w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Jest to decyzja podyktowana dobrem dzieci, poinformował sędzia Dominik Bogacz, rzecznik częstochowskiego sądu.

Dominik Bogacz: To zarządzenie jest tylko chwilowe dla zabezpieczenia ich bytowania na czas postępowania.

Postępowanie w ich sprawie nadal będzie się toczyć, a dalsze ustalenia śledztwa wpłyną na to gdzie dzieci znajdą docelowy dom i należytą opiekę. W tym również skatowany 8-letni Kamil…

Dominik Bogacz: Postanowienie dotyczy także dziecka, które znajduje się obecnie w szpitalu. Trafi tam wtedy, gdy pozwoli na to jego stan (…). Są to trzy odrębne postępowanie odnośnie pozbawienia praw rodzicielskich rodziców. Wtedy będą podjęte decyzje co do dalszych losów dzieci.

Wszystko wskazuje na to, że małżeństwo prawdopodobnie zostanie pozbawione praw rodzicielskich. W tej sprawie informował nas sędzia Dominik Bogacz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023