Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

8-latek ze Stradomia w ciężkim stanie w szpitalu. Rodzice w prokuraturze [FOTO]

Facebook Twitter

8-latek z częstochowskiej dzielnicy Stradom - ciężko pobity i z poparzeniami trafił do szpitala. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Chłopiec prawdopodobnie doznał obrażeń ze strony rodziców.

Śmiertelny wypadek na A1

8-latek ze Stradomia w ciężkim stanie

Policja zatrzymała już matkę chłopca i jej męża, zostało wszczęte śledztwo w prokuraturze.

Tomasz Ozimek: Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa ośmioletniego chłopca i spowodowania u niego ciężkich obrażeń ciała w postaci oparzeń głowy, klatki piersiowej i kończyn. Wszystko to dotyczy także znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad tym dzieckiem oraz narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Jak mówi prok. Tomasz Ozimek, więcej szczegółów i wyjaśnień powinno przynieść planowane jeszcze dziś przesłuchanie opiekunów chłopca:

Tomasz Ozimek: W tej sprawie policja zatrzymała 35-letnią matkę dziecka, a także 27-letniego jej męża, który nie jest ojcem tego dziecka. W dniu dzisiejszym Prokuratura Okręgowa w Częstochowie planuje przesłuchanie osób zatrzymanych w tej sprawie. Do tych zdarzeń dochodziło w częstochowskiej dzielnicy Stradom.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Przypomnijmy śledztwo dotyczy usiłowania zabójstwa, to przestępstwo zagrożone karą 25 lat więzienia lub dożywociem

Informował nas prok. Tomasz Ozimek. Troje innych dzieci kobiety na razie jest pod opieką rodziny, śledczy sprawdzą od jak dawna znęcano się nad 8-latkiem.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023