Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dramat 8-latka: Kolejne zarzuty ws. znęcania się . Prokuratura oskarża również ciotkę chłopca

Facebook Twitter

Dramat 8-latka. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie stawia zarzuty ciotce Kamila, pobitego i poparzonego przez ojczyma.

sekcja zwłok

Dramat 8-latka

Śledztwo toczy się przeciwko Dawidowi B. w sprawie usiłowania zabójstwa. Teraz prowadzący postępowanie prokurator postawił zarzuty 45-letniej Anecie J. To siostra aresztowanej matki chłopca:

Tomasz Ozimek: W toku śledztwa prokurator zarzucił Anecie J., że w okresie od 29 marca do 3 kwietnia nie udzieliła pomocy swojemu 8-letniemu siostrzeńcowi, który znajdował się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia. Kobieta ta bowiem nie reagowała na zachowanie Dawida B., pomimo tego, że mieszkała z dzieckiem w jednym lokalu, nie wezwała do niego pomocy medycznej

– wyjaśnia rzecznik prok. Tomasz Ozimek.

Aneta J. miała nie reagować, kiedy ojciec dziecka dotkliwie je bił i poparzył

W przesłuchaniu kobieta jednak nie przyznała się jednak do winy:

Tomasz Ozimek: Przesłuchana przez prokuratora Aneta J. nie przyznała się i wyjaśniła, że nie widziała zdarzenia, w trakcie którego dziecko zostało polane wrzątkiem. W złożonych wyjaśnieniach nie zaprzeczyła jednak, że miała świadomość, że dziecko było poparzone. Nie potrafiła również odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie wezwała do 8-latka pomocy medycznej. Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór policji, zobowiązując ją do stawiennictwa 3 razy w tygodniu w komisariacie policji.

Po postawieniu zarzutów, kobieta została zwolniona. Ma policyjny dozór i grożą jej 3 lata więzienia. W trakcie śledztwa prokuratura bada jeszcze czy w domu przy ul. Kosynierów nie stosowano przemocy wobec innych dzieci w rodzinie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj