Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stanisław Gmitruk: Co będzie szczególnie ważne dla Częstochowy w sejmiku w VII kadencji?

Facebook Twitter

W kwietniu kończy się oficjalnie VI kadencja Sejmiku Województwa Śląskiego, w połowie miesiąca odbyła się ostatnia sesja, z ostatnimi poprawkami w tegorocznym budżecie i w Wieloletniej Prognozie Finansowej województwa na lata 2024-2035.

Stanisław Gmitruk
fot.sejmik.slaskie.pl

Wiceprzewodniczący sejmiku Stanisław Gmitruk powiedział nam, że jest gotowy do budowania porozumienia w sejmiku w VII kadencji i do objęcia odpowiedzialnych funkcji w prezydium:

Stanisław Gmitruk: Na pewno będziemy tworzyli koalicję, którą można porównać do koalicji 15 października. Ja się stawiam do dyspozycji, mam doświadczenie, jeśli chodzi o pracę w prezydium sejmiku, bo byłem w V kadencji przewodniczącym. Teraz, ostatnio przez półtora roku byłem wiceprzewodniczącym. Doświadczenia mam, jeśli będę miał propozycję pracy w prezydium sejmiku jako przewodniczący lub wiceprzewodniczący, to podejmę działalność na ważnej funkcji sejmiku woj. dolnośląskiego.

Stanisław Gmitruk

Po wyborach samorządowych pojawiają się deklaracje odnośnie najważniejszych zadań, jakie powinny być zrealizowane w nowej kadencji samorządów. Co będzie priorytetem jeśli chodzi o Częstochowę?

Stanisław Gmitruk: Na pierwszym miejscu stawiam pomoc naszemu wojewódzkiemu szpitalowi (..) widać poprawę, wiele się dobrego dzieje. W budżecie Wojska Śląskiego na rok 2024 jest zapisana kwota w 35 mln 700 tysięcy złotych, takiej kwoty jeszcze w budżecie nie było, ale to jest minimum, co będzie ze źródeł samorządu województwa śląskiego dla naszego szpitala.

Dodaje S, radny Sejmiku Województwa Śląskiego. Z tegorocznego budżetu wojewódzkiego skorzystają także podczęstochowskie gminy. Janów i Olsztyn wnioskowały o udzielenie pomocy finansowej na organizację VII Jurajskich Zawodów Balonowych, takie wsparcie sejmik przegłosował na ostatnim posiedzeniu. Nowy skład zbierze się już w maju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj