Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dramat 8-latka: Małżeństwo oprawców dziecka w areszcie

Facebook Twitter

Dramat 8-latka z Częstochowy. Dawid B. i Magdalena B. najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Wnioskowała o to prokuratura, sąd przychylił się do wniosku.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Dramat 8-latka na Stradomiu

Przypomnijmy 28-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, matka maltretowanego 8-latka odpowie za narażanie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a także udzielenie pomocy mężowi w znęcaniu się nad chłopcem. Oboje przyznali się do winy. Trwa śledztwo w tej szokującej sprawie. Badana jest opieka MOPS-u i kwestia opieki nad pozostałymi dziećmi w tym domu. Śledczy prowadzą przesłuchania.

Tomasz Ozimek: Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Częstochowie po rozpoznaniu tych wniosków uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Przestępstwa zarzucane Dawidowi B. są zagrożone nawet karą dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast przestępstwa zarzucane Magdalenie B. są zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Małżeństwo oprawców decyzją sądu trafiło do aresztu w środę (05.04) wieczorem. Ważnym wątkiem śledztwa jest kwestia opieki społecznej, którą sprawowano nad rodziną ze Stradomia:

Tomasz Ozimek: W toku tego śledztwa Prokuratura Okręgowa w Częstochowie będzie również wyjaśniać, czy pracownicy pomocy społecznej sprawujący opiekę nad tą rodziną właściwie wykonywali swoje obowiązki służbowe. Na chwilę obecną nie mamy takich danych, aby inne dzieci były również podmiotem przemocy

– informował prok. Tomasz Ozimek. Decyzją sądu rodzeństwo chłopca trafi tymczasowo do pieczy zastępczej oraz placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Stan zdrowia 8-letniego Kamila, choć nadal bardzo ciężki, ustabilizował się

– poinformowało dzisiaj (07.04) Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. Chłopiec z uwagi na poparzenia jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Prokuratura w Częstochowie przypomina jeszcze o poważnych zarzutach jakie ciążą na rodzicach:

Tomasz Ozimek: W toku tego śledztwa prokurator przedstawił zarzuty popełnienia przestępstw dwóm osobom 27-letniemu ojczymowi dziecka Dawidowi B. oraz 35-letniej matce Magdalenie B. W toku śledztwa prokurator przedstawił Dawidowi B. zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 8-latkiem. Przesłuchany przez prokuratora Dawid B. przyznał się do popełnienia tych przestępstw, jednakże odmówił złożenia jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie

– dodaje rzecznik prokuratury w Częstochowie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024