Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

1 i 2 kwietnia Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Full Contact. Będzie częstochowska reprezentacja

Facebook Twitter

1 i 2 kwietnia Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Full Contact. Do Stębarku wyjedzie trójka naszych reprezentantów z częstochowskiego klubu Quick Shot.

Na zawodach tej rangi i o mistrzostwo powalczą przedstawiciele ponad 40 klubów, a wśród kilkuset zawodników z całego kraju m.in. Oliwia Kucharzewska.

Oliwia Kucharzewska: Będziemy jechać 30 marca na zawody i szykujemy się właśnie do tego wydarzenia. Więc teraz 100% dajemy z siebie i będziemy szlifować już tą formę i potem będziemy już się tylko rozciągać. Takie już bardziej psychiczne przygotowania.

Radio Jura: Jak odnajdujesz się jako dziewczyna w kick boxingu? Mi się wydaje, że to jest ciągle taki męski sport.

Oliwia Kucharzewska: Tak naprawdę jesteś postrzegana jak taki męski sport. Też widać to na treningach, bo w mojej grupie jestem jedyną dziewczyną, więc na pewno jest to odczuwalne. Czy na sparingach, że nie mam często partnerek, tylko muszę często z większymi ode mnie mężczyznami sparować. Trzeba mówić więcej o tej dyscyplinie, żeby zobaczyć, że nie jest to tak męski sport.

Aspiracje sportowe są spore, przygotowania trwają od kilku miesięcy. Mistrzostwa kraju są też ważnym sprawdzianem zawodników, którzy chcieliby znaleźć się w kadrze Polski i powalczyć na Mistrzostwach Europy

– mówi trener Łukasz Wabnic.

Łukasz Wabnic: Liczę oczywiście, że wrócimy z medalem. Jedzie trójka zawodników Oliwia Kucharzewska, Ernest Czubak i Oleksandr Prawda. To dla nich pierwszy start na tego typu wydarzeniu, tej rangi mistrzostw. Mieliśmy systematycznie sparingi. Treningi były dobrze przygotowane, entuzjazm był przeogromny. Teraz trzeba po prostu to pokazać, udowodnić oczywiście sukcesem sportowym. Zawsze musimy walczyć nie tylko z przeciwnikiem i z samym sobą, bo jak zawodnik wychodzi do ringu, jest roztrzęsiony, trzęsą mu się nogi, ciężko jest wyprowadzać jakieś kopnięcia i poruszać się płynnie po ringu. Jeżeli już przyzwyczaimy zawodników do tego typu stresu i przełamania bariery w tym zakresie, to oczywiście jest dużo łatwiej.

Oleksandr Prawda, to młody przedstawiciel klubu pochodzący z Ukrainy, który do treningów wrócił po tym jak zadomowił się w Częstochowie. Kontynuuje u nas swoją sportową pasję z rodzinnego kraju:

Oleksandr Prawda: W Polsce już trenuję Kickboxing 6 miesiąc, a na Ukrainie uprawiałem ten sport 3 miesiące. Przyjechałem do Włodawy, to miasteczko małe, nie było kickboxingu, kiedy przyjechałem do Częstochowy, to znalazłem klub. Przez zawody też już motywacja była bardzo duża i codziennie chodziłem na treningi. Jestem gotowy, byłem gotowy. Myślę, że to jest moja dyscyplina, ponieważ chcę dalej uprawiać kickboxing.

Trzecim przedstawicielem klubu z Częstochowy i kickbokserem ze sporym doświadczeniem, który wystartuje w Mistrzostwach Polski będzie Ernest Czubak:

Ernest Czubak: Sporty walki ogólnie to już jest jakieś prawie 10 lat, natomiast sam kickboxing trenuję od półtorej roku. W poprzedniej dyscyplinie po prostu była taka świadomość, że raczej więcej się nie osiągnie, więcej się nie zdziała i szuka się czegoś innego. Poza tym też robiąc jedną tam powiedzmy ileś lat, może takie troszkę wypalenie w danej dziedzinie i szukamy czegoś innego, jakichś innych wrażeń.

Radio Jura: Pojawią się rywale z całej Polski i to też na takim wysokim pułapie.

Ernest Czubak: Sama ranga zawodów, na które jedziemy, czyli Mistrzostwa Polski, jest dosyć prestiżowa. Wiadomo, że spotka się tam elita.

Z reprezentacją klubu Quick Shot w kickboxingu rozmawiał Mariusz Osyra. Trzymamy kciuki i kibicujemy naszym zawodnikom w krajowych mistrzostwach.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj