Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sukcesy młodych częstochowskich kickboxerów podczas Pucharu Polski. Wrócili z medalami

Facebook Twitter

Klub Quick Shot Kickboxing z Częstochowy świętuje swoje najnowsze osiągnięcia w Pucharze Polski 2023, które rozegrano w Węgrowie. Wyjazd był dla młodych adeptów tej dyscypliny sporym osiągnięciem.

częstochowskich kickboxerów

Sukcesy częstochowskich kickboxerów

Doskonale zaprezentowali się: Roman Gryszczuk, Oliwia Kucharzewska, Bartłomiej Marianowski, Antonii Zyza i Dawid Cieplak.

Martyna Wabnic: Jesteśmy bardzo dumni, że jako jedyny klub z Częstochowy mogliśmy zaprezentować się na Pucharze Polski w light contact. Przygotowania były dość trudne, ponieważ puchar był przekładany, a to jest bardzo trudne dla zawodników, zwłaszcza tak młodych, aby utrzymać szczytową formę. To wynika też ze ścisłej współpracy zawodników z trenerem. Dumni jesteśmy głównie z tego, że na pięciu zawodników, których zaprezentowaliśmy na pucharze, czwórka wróciła w strefie medalowej. Zdobyliśmy jeden puchar i trzy trzecie miejsca.

Trenerem zawodników był Łukasz Wabnic, a sekundantem Artur Kucharzewski. Sukcesy młodych sportowców z Częstochowy udowadniają, że aktywność fizyczna jest dla młodzieży poszukiwaną alternatywą:

Martyna Wabnic: Bardzo zdeterminowane młode osoby. To stoi w sprzeczności z tym, że młodzież teraz nie garnie się do sportu, nie można z nią współpracować. Bardzo dużo osób na to narzeka, że dzieciaki głównie siedzą przed telefonami. Częstochowa w tym zakresie się bardzo dobrze trzyma. Mamy bardzo dużo młodych zawodników, bardzo fajną kadrę, więc generalnie bardzo, bardzo polecamy tego typu zajęcia. Można się tym zainteresować właśnie teraz

– mówi Martyna Wabnic z częstochowskiego klubu. Po występach w Pucharze Polski w light-contact nasi kickboxerzy mają ambicje do sprawdzenia się w innych formułach. Część z reprezentantów już szykuje formę na Mistrzostwa Śląska, ale plany trenera są dużo większe:

Łukasz Wabnic: Moim celem trenerskim jest doprowadzenie do sytuacji, aby zawodnik z klubu zasilił kadrę Polski w kickboxingu w formule full contact. Ten start, czyli wyjazd na Puchar Polski, jest doskonałym doświadczeniem, by startować też w tej formule. Teraz startowaliśmy w formule light contact, a klub prowadzimy typowo pod full contact i każdy start oczywiście czegoś uczy. Każda konfrontacja z zawodnikami z innych klubów daje bezcenne doświadczenie

– powiedział nam Łukasz Wabnic, trener Klubu Quick Shot Kickboxing. Następny planowany wyjazd naszych zawodników już w grudniu, wtedy właśnie odbędą się Mistrzostwa Śląska w kickboxingu. Nie zabraknie tam silnej reprezentacji Częstochowy. Trzymamy kciuki.


Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj