Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

XIV Bieg Częstochowski już 18 maja!

Facebook Twitter

Zbliża się święto biegaczy z naszego miasta, czyli Bieg Częstochowski! W tym roku będzie to jego XIV edycja, a za jego organizację tradycyjnie odpowiadają pasjonaci biegania, czyli członkowie Klubu Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa.

XIV Bieg Częstochowski

XIV Bieg Częstochowski już 18 maja

Impreza w tym roku odbędzie się w sobotę 18 maja – tradycyjnie w samym centrum miasta. Uczestnicy w ramach biegu do pokonania będą mieli doskonale znaną już trasę o długości 10 kilometrów.

Bieg Częstochowski to wydarzenie, które od 2009 roku ściąga setki biegaczy nie tylko z miasta czy regionu, ale również z kraju i świata! Na listach startowych dostępnych jest zazwyczaj ok. 1000 miejsc i to właśnie w takiej liczbie miłośnicy aktywności rywalizują ze sobą nawzajem ale i własnymi słabościami w każdej edycji imprezy. Wydarzenie organizowane przez Zbieganych ma swoją markę w środowisku i jest chętnie odwiedzane m.in. ze względu na ciekawą i trudną trasę, która z pewnością nie jest najłatwiejszą w robieniu „życiówek” na dystansie 10 kilometrów.

XIV Bieg Częstochowski. Zapisy

Zapisy elektroniczne na Bieg Częstochowski dostępne są do 12 maja TUTAJ. Po tej dacie zapisy będą możliwe jeszcze w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali sportowej IV LO Sienkiewicza w dniach działania biura pod warunkiem niewyczerpania limitu zawodników. Sam start nastąpi w sobotę 18 maja o godzinie 16:00.

Wszystkie informacje dot. Biegu Częstochowskiego warto śledzić na stronie wydarzenia na facebooku:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024