Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kick-boxing: Za nami prestiżowa Warszawska GRANDA. W ringu zobaczyliśmy też w akcji częstochowiankę

Facebook Twitter

Za nami kolejna odsłona Warszawskiej Grandy. To cykliczna impreza sportowa, podczas której odbywają się walki na zasadach K-1. To formuła pośrednia pomiędzy Kickboxingiem a Muay Thai.

kick-boxing

W niedzielę (12.11) w hali Torwaru przy ul. Łazienkowskiej mieliśmy też reprezentantów Częstochowy.

Ewa Szyler: Dwie osoby z częstochowskiego klubu Azja Gym Jacek Kowalczyk i ja. Jacek swoją walkę wygrał. Ja natomiast po decyzji sędziów niestety przegrałam, aczkolwiek przegrana się nie czuję, ponieważ walka była bardzo dobra, wyrównana. Trochę przespałem pierwszą rundę, ale czuję się po niej bardzo dobrze. Mam nadzieję, że to nie były moje ostatnie zawody. Razem z moimi trenerami poprawimy błędy i wystartujemy na następnych.

– w zawodach na warszawskim Torwarze zmierzyła się ponad setka zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wagowych, mówi Ewa Szyler.

Ewa Szyler: Walczyłam w kategorii do 65 kilo. Generalnie w sportach walki chyba najmniej przyjemną częścią jest właśnie przygotowanie wagi. Natomiast przygotowanie fizyczne do zawodów jest czystą przyjemnością. Ponieważ są to walki amatorskie, są to trzy rundy po dwie minuty, między nimi jest minuta przerwy. Jesteśmy w ochraniaczach na piszczele, w rękawicach oraz w kaskach.

– relacjonowała w naszym studio Ewa Szyler, która mimo przegranej, nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Ewa Szyler: Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się jeszcze zawalczyć na jakiś zawodach. A co przyniesie przyszły rok? Zobaczymy. Na pewno nie składam broni jeszcze. Spróbuj swoich sił w kick-boxingu, ponieważ sprawia mi to dużo radości i pomimo wieku, bo już mam 35 lat, dalej się tym świetnie bawię i mam cudownych trenerów Norberta Anzorge i Jacka Czajczyńskiego.

Nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za kolejne starty. Z Ewą Szyler z częstochowskiego klubu Azja Gym rozmawiała Katarzyna Fica.

Transmisja Grandy do obejrzenia tutaj: Ewę Szyler widzimy od 2:15

https://www.youtube.com/watch?v=-4fj_7EYauk&fbclid=IwAR3qVPbVYxiN2zVkGvWspUR07fsI__bGsCICpUN24Z7otCJimT0IAuLLHtc

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023