Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Drwal nad Wartą, czyli niezwykłe zawody w Prusicku!

Facebook Twitter

To jedna z takich imprez, których nie można przegapić, m.in. dlatego, że to coś zupełnie nowego w naszym regionie. W dniach 22 i 23 czerwca w miejscowości Prusicko (Gmina Nowa Brzeźnica) odbędzie się "Drwal nad Wartą". Z ciekawostek: chociaż impreza organizowana pierwszy raz ma status eliminacji do Mistrzostw Polski Drwali!

Drwal nad Wartą

Drwal nad Wartą

Impreza będzie przepełniona atrakcjami zarówno pierwszego jak i drugiego dnia jej trwania, ale najważniejsze w niej to zawody drwali w których zmierzą się chętni zawodnicy. Na rywalizację złoży się szereg konkurencji podczas których uczestnicy będą musieli wykazać się niezwykłą sprawnością w tym zawodzie, czy siłą oraz kondycją fizyczną. Widowisko gwarantowane!

„Drwal nad Wartą” to nie tylko rywalizacja pilarzy. To też szereg atrakcji dla publiczności. W sobotę 22 czerwca obok niespodzianek dla dzieci, konkursów, strefy foodtruck, wieczorem zaplanowano koncert znanego gitarzysty Mariusza Goli czy zespołu Chłopcy z Placu Broni. Z kolei w niedzielę 23 czerwca organizatorzy zaplanowali wystawę starych motocykli, występ orkiestry dętej, pokaz sprawności strażaków – ochotników z OSP Prusicko, czy wieczorną dyskotekę.

Drwal nad Wartą

Impreza pod patronatem Radia Jura.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Nasze Prusicko, lokalna OSP oraz Gmina Nowa Brzeźnica.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024