Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa zagra w sobotę z Legią Warszawa. To hit 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Facebook Twitter

Przed nami mecz na szczycie. Raków Częstochowa zagra w sobotę 1 kwietnia z Legią Warszawa na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Zwycięstwo przybliży częstochowian do zdobycia historycznego pierwszego tytułu mistrza Polski.

Porażka Rakowa przywróci nadzieje kibicom Legii warszawa:

Marek Papszun: Te mecze zawsze wywołują takie dodatkowe emocje dla drużyny, dla klubu, bo gramy z największym klubem w Polsce, drużyną w ostatnim dziesięcioleciu najbardziej utytułowaną, bo 7 mistrzostw, z dużo większym budżetem i infrastrukturą, kibicami niż my. I to jest zawsze taki mecz elektryzujący. Bardzo się cieszę, że my jako taki mały, skromny klub dzisiaj możemy nie tylko rywalizować z Legią, ale być na czele tabeli i tę rywalizację póki co wygrywać. Chcielibyśmy, żeby tak było do końca tego sezonu. Obie drużyny są w takim momencie, że tylko chyba one dwie mogą to mistrzostwo zdobyć. Są w bardzo dobrej dyspozycji, punktują na bardzo wysokim poziomie.

Jesteśmy na ostatniej prostej

– mówi trener Marek Papszun.

Marek Papszun: Zapowiada się ciekawe widowisko. Ja jak i drużyna, sztab, ale myślę też cały klub czekamy na ten mecz, bo rywalizacja jest na ostatniej prostej. Ten mecz, też jak każdy inny, jest dość istotny, szczególnie że grają bezpośredni rywale.

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Rakowa mówił też o sytuacji zdrowotnej swoich zawodników:

Marek Papszun: Na szczęście dobrze wygląda, nie mamy problemów. Zawodnicy będący na kadrach narodowych wrócili w zdrowiu, więc to jest bardzo ważne. Przygotowujemy się tak jak chcieliśmy, w niezłych warunkach, bo pogoda też dopisuje i to też jest istotne, więc wszystko nam sprzyja. Oby tak było do końca tej kolejki.

Już wiadomo, że wszystkie przyznane kibicom Rakowa bilety na sektor gości zostały wyprzedane. Fani czerwono-niebieskich wybierają się do Warszawy transportem zorganizowanym- PKP i autobusami. Pierwszy gwizdek meczu zaplanowano na godzinę 17:30. Głównym arbitrem spotkania będzie Piotr Lasyk.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj