Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Najlepsi żużlowcy Europy wracają do Częstochowy. I runda Speedway Euro Championship 17 czerwca

Facebook Twitter

Żużlowy sezon rusza wiosną na dobre, a emocje na torze będą nam towarzyszyć od kwietnia przez cały kolejny sezon. Szczególnie, że w Częstochowie będziemy też gospodarzem ważnych zawodów o międzynarodowym zasięgu, a najlepsi żużlowcy Europy wracają do naszego miasta.

Łukasz Zimnoch, rzecznik Tauronu zaprasza na tor Włókniarza 17 czerwca:

Łukasz Zimnoch: W Częstochowie rozpoczną się tegoroczne mistrzostwa Tauron Speedway Euro Czempion. Ten cztero-rundowy cykl zmagań o tytuł indywidualnego mistrza Europy odbędzie się na terenie Polski, Czech i Niemiec. Na torach żużlowych zobaczymy zawodników cenionych na całym świecie, co gwarantuje wysoki poziom sportowych emocji.

Pierwsza runda Speedway Euro Championship odbędzie się 17 czerwca w Częstochowie

Następnie, zawodnicy zmierzą się ze sobą w Guestrow 5 sierpnia oraz Bydgoszczy 9 września. Finał zmagań odbędzie się 22 września w Pardubicach. Kogo zobaczą kibice żużla?

Łukasz Zimnoch: Pewnymi udziału w Tauron SEC 2023 są najlepsi zawodnicy ubiegłorocznych zmagań. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Leon Madsen. Oprócz Duńczyka w cyklu zobaczymy Janusza Kołodzieja, Mikaela Mikkelsena, Patryka Dudka oraz Dominika Kuberę. Pełną stawkę poznamy po turnieju SEC Challenge, który odbędzie się 14 maja w węgierskim Nagyhalász.

Zachęcamy do kibicowania, szczególnie na częstochowskim torze żużlowym przy ul. Olsztyńskiej

– mówił Łukasz Zimnoch – rzecznik Tauronu. Na torze pojawi się co najmniej dwóch zawodników Lwów – Leon Madsen oraz Mikkel Michelsen. Gospodarze turnieju otrzymają również możliwość zgłoszenia jednorazowej dzikiej karty, która będzie uprawniała miejscowego zawodnika do startu w tych zawodach.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024