Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wygrana Rakowa. Czerwono-niebiescy pokonali Radomiaka Radom [FOTO]

Facebook Twitter

Wygrana Rakowa. Trzy gole i trzy punkty dla zespołu z Częstochowy., czerwono-niebiescy pokonali Radomiaka Radom

Wygrana Rakowa

Dublet dla Medalików ustrzelił Bogdan Racovițan, a jedno trafienie dołożył John Yeboah. Niestety kolejni piłkarze częstochowskiej drużyny mają kłopoty ze zdrowiem. Plavšicia na boisku musiał zastąpić Dawid Drachal. Potem pomocy potrzebował jeszcze Milan Rundić. Udane dla częstochowian spotkanie podsumowywał trener Dawid Szwarga.

Dawid Szwarga: Gratulacje dla mojej drużyny, która zagrała bardzo odpowiedzialne mecz. Strzeliliśmy 3 bramki, ze stałych fragmentów gry, a mogliśmy czwartą jeszcze z rzutu karnego. Chciałbym pochwalić zawodników. Nie jest dla zawodnika łatwe, żeby w trakcie meczu zmieniać pozycję i utrzymać swój wysoki poziom. Uważam, że w drugiej połowie zagraliśmy konsekwentnie. Byliśmy drużyną, razem broniliśmy. Teraz przed nami kolejne przygotowania i przygotowujemy się do fazy grupowej Ligi Europy.

Drużyna Medalików do gry wróci już w najbliższy czwartek, 5 października. W ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy w Sosnowcu zmierzymy się z SK Sturmem Graz. Jak ocenia nasze szanse w europejskich rozgrywkach trener Radomiaka – Constantin Galca?

Constantin Galca: Raków ma szeroką kadrę. Dobrze zbilansowaną. Mogą wyjść z grupy, ale grają z zespołami dobrymi, gdzie czasem będą musieli zamknąć swoją grę, żeby nie spowodować, że zespoły, z którymi będą grali, wykorzystają ich mankamenty, ale tak, mogą wyjść z grupy.

Spotkanie ze Sturmem Graz planowane jest 5 października o 18:45.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj