Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mistrzowie Polski w Siatkówce Plażowej odwiedzą boiska Jurajskiej

Facebook Twitter

Galeria Jurajska otwiera sezon aktywności na swoich boiskach do siatkówki, goszcząc na nich aktualnych Mistrzów Polski w Siatkówce Plażowej – Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka.

fot.mat.prasowe

Mistrzowie Polski w Siatkówce Plażowej

Jędrzej Brożyniak to strażak, Piotr Janiak to wojskowy. Razem jednak tworzą siatkarski duet, który od lat zdobywa krajowe i międzynarodowe trofea, w tym tytuł Mistrza Polski. Sportowcy jednak nie spoczywają na laurach i mają ambitne plany na nadchodzący sezon oraz kolejne lata.

Przymierzają się nie tylko do startu w kolejnych turniejach w kraju i za granicą, ich celem jest także kwalifikacja olimpijska na Igrzyska w 2028 roku. Do tego jednak trzeba nie tylko wytrwałości i talentu, ale także pieniędzy.

Dlatego obaj zawodnicy ruszają z Jenio/Janio Camp Beach Champions Academy, w ramach którego już w dniach od 1 do 5 maja na boiskach do siatkówki plażowej przy Galerii Jurajskiej trenować pod ich okiem będzie 32 siatkarskich adeptów.

Obóz siatkarski, połączony z treningami i turniejem King of the BCA, ma za zadanie pomóc Mistrzom w Polski w zebraniu środków, które umożliwią im start w kolejnych zawodach. To także gratka dla kibiców i fanów sportowych zmagań.

Przychodząc od 1 do 5 maja na boiska na Bulwarach Jurajskich, będzie można z trybun podejrzeć siatkarzy w akcji oraz dopingować młodych zawodników i młode zawodniczki. Wydarzenie, które popularyzuje siatkówkę, wspiera Galeria Jurajska.

 Od lat na naszych boiskach gościmy duże regionalne i krajowe imprezy siatkarskie. Miejsce to zyskało już renomę. Wizyta Mistrzów Polski i organizowany tu przez nich camp to potwierdza. Dla kibiców jest on natomiast niepowtarzalną szansą, aby zobaczyć kulisy prac nad siatkarską formą

– mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Obaj zawodnicy są dziś jednym z najbardziej utytułowanych w polskiej siatkówce plażowej. Na swoim koncie, oprócz tytułu Mistrza Polski, mają także srebrne medale Beach Pro Tour Futures z 2023 r. i 2022 r., srebrny medal Pucharu Świata w Warszawie w 2022 r. oraz złote medale z Pucharu Świata 2020 r. w Malezji oraz Pucharu Świata w Katarze w 2019 r.

To także dwukrotni zdobywcy Pucharu Polski i dwukrotni zdobywcy Superpucharu Polski. Osiągnięcia Brożniaka i Janiaka to łącznie 19 złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych medali w kraju i za granicą! Co ciekawe, jest to dziś jedyny w Polsce duet siatkarzy, który nie jest objęty dofinansowaniem ministerialnym.

Źródło: Biuro Prasowe Galerii Jurajskiej

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj