Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wiadomo już, jak zginęła Aleksandra W. Są wyniki histopatologiczne. Krzysztof R. nadal przebywa w areszcie

Facebook Twitter

Śledczy wiedzą już jak zginęła 45-letnia Aleksandra W. Są wyniki szczegółowych badań. Do zabójstwa kobiety i jej córki Oliwi doszło w lutym tego roku. Śledczy ustalili, że 15-letnia Oliwia została uduszona. Sekcja zwłok nie wykazała jednak jak zginęła jej mama.

sekcja zwłok

Teraz poznaliśmy wyniki przeprowadzonych specjalistycznych badań:

Krzysztof Budzik: Prokuratura Okręgowa w Częstochowa uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach wyniki badań histopatologicznych, czyli mikroskopowych badań tkankowych. Biegli określili jednoznacznie, że w przypadku obu pokrzywdzonych do zgonu doszło na skutek uduszenia gwałtownego. Nie jest to jeszcze opinia podsumowująca, w ostatecznym kształcie. Oczekujemy aż ona wpłynie do prokuratury, być może wtedy będzie można powiedzieć coś więcej w tej sprawie

– mówi w Radiu Jura prokurator Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej Częstochowa.

Prokuratura nie udziela jednak nowych informacji na temat zatrzymanego w tej sprawie Krzysztofa R, znajomego ofiar. Mężczyzna w lutym usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa i bezprawnego pozbawienia wolności, nie przyznał się do winy. Przynajmniej do sierpnia 52-latek będzie przebywał w areszcie.

Przypomnijmy, w poszukiwania kobiet, po zgłoszeniu ich zaginięcia, włączyli się licznie mieszkańcy Częstochowy i okolic. Po 10 dniach szeroko zakrojonej akcji ciała kobiet znaleziono w lesie w Romanowie.

Więcej o tej sprawie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj