Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pilne! Znaleziono ciało w rejonie wsi Rosochacz i Romanowa. Trwa akcja na miejscu [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Dzisiaj, podczas poszukiwań zaginionych Aleksandry W. oraz jej 15-letniej córki, policjanci odnaleźli ciało najprawdopodobniej jednej z zaginionych. Zwłoki były zakopane kilkadziesiąt centymetrów pod ziemią w lesie w pobliżu Romanowa.

W tej chwili trwają czynności na miejscu, celem jest odsłonięcie tego terenu, który może skrywać drugie ciało. Służby pracują pod nadzorem prokuratora, to m.in. grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpiecza wszystkie dowody i ślady oraz ma przeprowadzić oględziny. Tylko w dzisiejszych poszukiwaniach brało udział ponad 120 policjantów z Katowic, Wrocławia, Częstochowy oraz strażacy.

AKTUALIZACJA:

W Romanowie znaleziono jednak dwa ciała w lesie. Nowe ustalenia w spawie zaginięcia Aleksandry i Oliwii, przekazywane są z miejsca znaleziska w Romanowie. Na leśnym terenie cały czas pracują służby pod nadzorem prokuratora. Ciała były zakopane na głębokości około 50-70 cm. To prawdopodobnie zaginione kobiety. Na miejscu znaleziono też zwłoki psa, z którym 15-latka w dniu zaginięcia miała wyjść na spacer. Trwa identyfikacja i oględziny.

Przypomnijmy, blisko tydzień temu we wtorek w sprawie został zatrzymany 52-letni Krzysztof R. Mężczyzna usłyszał już zarzut podwójnego zabójstwa. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe zdecydował, że mężczyzna kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Nie przyznawał się do winy. Matki z córką intensywnie poszukiwano od 10 lutego.

Czekamy na dalsze szczegóły z miejsca prowadzonej akcji.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024