Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rafał O. był poczytalny, pozbawił życia dwie kobiety ze szczególnym okrucieństwem. Jest akt oskarżenia po rocznym śledztwie

Facebook Twitter

Dopuścił się podwójnego morderstwa w Gruszewni, teraz zasiądzie na ławie oskarżonych. Głośna sprawa z lata 2022 roku będzie mieć wkrótce swój finał.

sekcja zwłok

Pozbawił życia dwie kobiety. Rafał O. był poczytalny

43-letniemu Rafałowi O. zarzucono zbrodnię popełnioną ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu maksymalny wyrok.

Tomasz Ozimek: Akt oskarżenia dotyczy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem matki i córki, do którego doszło w nocy z 7 na 8 sierpnia ubiegłego roku w powiecie kłobuckim. Członkowie rodziny ujawnili zwłoki 70-letniej kobiety i 48-letniej córki w domu, w miejscowości Gruszewnia, w którym pokrzywdzone wspólnie zamieszkiwała. Na ciele kobiety stwierdzono liczne obrażenia. Bezpośrednią przyczyną zgonu kobiety były poważne urazy głowy.

Jest już gotowy akt oskarżenia, który właśnie wpłynął do Sądu Okręgowego w Częstochowie. Sprawę podwójnego zabójstwa z sierpnia ubiegłego roku przybliża prok. Tomasz Ozimek.

Podwójne zabójstwo w Gruszewni

Pozbawił życia dwie kobiety

fot. slaska.policja.gov.pl/

Na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy wpływ miały wyniki badań DNA, ślady znaleziono na miejscu zbrodni:

Tomasz Ozimek: Uzyskano biologiczny materiał porównawczy, który należał do 43-letniego Rafała O. W wyniku przeprowadzonych badań ustalono, że DNA Rafała O. znajdowało się na szklance, która została zabezpieczona na miejscu zdarzenia. 8. sierpnia Rafał O. wyjechał do Niemiec, gdzie od kilku lat pracował. Pod koniec września ubiegłego roku powrócił z Niemiec. Został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa.

Jak informuje prokuratura, mężczyzna – na co dzień pracujący jako stolarz, nie był wcześniej karany. Początkowo przyznał się do winy, ale potem wycofał się ze złożonych zeznań. Jak orzekli biegli, morderca w chwili popełnienia zbrodni był poczytalny.

Tomasz Ozimek: Przesłuchany przez prokuratora, przyznał się, opisał przebieg zdarzeń w domu pokrzywdzonych. Podczas kolejnych przesłuchań podejrzany nie przyznawał się i odmawiał złożenia jakichkolwiek wyjaśnień. Zarzucane oskarżonemu przestępstwo zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 12 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności

– mówił prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

O tej sprawie pisaliśmy:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj