Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tymczasowy areszt dla 52-letniego mieszkańca Częstochowy. Krzysztof R. usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa

Facebook Twitter

Po blisko 2,5 godzinnym posiedzeniu Sad Okręgowy w Częstochowie zdecydował w środę (16.02) o tymczasowym areszcie dla 52 letniego mężczyzny. Krzysztof R. podejrzany jest o podwójne zabójstwo, miał zamordować 45 letnią Aleksandrę Wieczorek i jej 15-letnia córkę.

Śmierć matki i córki
fot. czestochowa.policja.gov.pl

Sąd Rejonowy w Częstochowie podzielił argumenty prokuratora. Przyjął, że zgromadzone w tej sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany Krzysztof R. dopuścił się zarzucanych mu przestępstw, a także to, że jedynie środek o charakterze izolacyjnym, czyli tymczasowe aresztowanie, w należyty sposób zabezpieczy dalszy tok tego postępowania. Taki środek został orzeczony przez sąd na okres trzech miesięcy

– powiedział na brifingu prasowym, prokurator Krzysztof Budzik.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

W dalszym ciągu nie odnaleziono ciał kobiet. Poszukiwania cały czas są prowadzone, już nie tylko w rejonie ogródków działkowych przy ul. Żyznej:

Częstochowska policja w dalszym ciągu pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności poszukiwawcze. 45-letnia Aleksandra Wieczorek i 15-letnia Oliwia Wieczorek nadal są osobami zaginionymi, dlatego trwają intensywne czynności mające na celu ujawnienia i odnalezienia tych kobiet

– informuje podkomisarz Sabina Chyra – Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Jak już was informowaliśmy TUTAJ 52-latek nie przyznał się do popełnienia zabójstwa. Odmówił tez składania jakichkolwiek wyjaśnień. Nie jest też nadal znany motyw, jakim się kierował. Nie wiadomo też jakie dowody zebrali śledczy zarówno w samochodzie należącym do 45 latki, jak i samochodzie 52-latka.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024