Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa awansował do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy [POMECZOWE WYPOWIEDZI]

Facebook Twitter

Raków awansował do II rundy eliminacji Ligi Konferencji. Podopieczni Marka Papszuna dokonali tego wyczynu po wielkich męczarniach, bo przez 210 minut dwumeczu nie potrafili znaleźć drogi do bramki Suduvy.

Udało się dopiero po serii rzutów karnych, w których bohaterem został bramkarz Rakowa Vladan Kovacević. Bośniak obronił dwie jedenastki:

Przede wszystkim bardzo się cieszymy, że awansowaliśmy w tym debiutanckim meczu. Awans był celem głównym, bez względu na to jaki. Myślę, że byliśmy bardzo konsekwentni. Niektórym się wydaje, że to są łatwe mecze, bo jesteśmy czołową ligą w Europie i drużyną – na pewno jeszcze nie i zdajemy sobie z tego sprawę. Szacunek dla moich zawodników. W trudnej sytuacji, gdzie mamy dużo problemów kadrowych. Ten mecz wygraliśmy zasłużenie

– tymi słowami dwumecz z litewską Suduvą podsumował trener Rakowa Marek Papszun. Byliśmy lepsi, ale brakowało bramek – dodaje szkoleniowiec „czerwono-niebieskich”:

To trzeba było zrobić, żeby nie doprowadzić do dogrywki, ale jak już ona stała się faktem to trzeba było próbować wygrać. Jeżeli to się nie udało, to trzeba umiejętnie wykonać rzuty karne i przejść dalej, co też uczyniliśmy. Zrobiliśmy krok w pucharach, z czego bardzo się cieszymy. Wiemy, że debiutanckie sezony dla tych drużyn były trudne i często odpadały w 1 czy 2 rundzie – tak, jak my teraz jesteśmy. Idziemy dalej. Teraz mamy mocniejszego przeciwnika. Będziemy chcieli go pokonać.

Bohaterem spotkania został bramkarz Rakowa – Vladan Kovacevic, który obronił dwa karne, ale na pomeczowej konferencji trener Marek Papszun pochwalił też swoich zawodników, wykonujących jedenastki:

Vladan – kapitalne interwencje, ale trzeba też rzuty karne strzelić. To jest zasługa całego zespołu. Trzeba było w toku meczu doprowadzić do karnych, a można było przegrać. Nie jest tak, że mieliśmy nadane z urzędu zwycięstwo, musieliśmy mocno na nie zapracować. Cała drużyna na to pracowała. Vladan, jako bramkarz, jest od tego, żeby bronił też karne.

Raków w kolejnej rundzie eliminacyjnej zagra z Rubinem Kazań. Pierwsze spotkanie 5 sierpnia w Bielsku- Białej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj