Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Marsz pamięci Kamilka przejdzie dziś ulicami Częstochowy. Początek na Kulach o 13.00

Facebook Twitter

Jakie działania udało się wdrożyć na rzecz ochrony dzieci przed przemocą? Dziś na ten temat rozmowy w Częstochowie, w związku z pierwszą rocznicą śmierci 8-latka zakatowanego przez ojczyma. 

Marsz pamięci Kamilka

Dziś (8.05.) o godzinie 13.00 rozpoczyna się marsz pamięci 8-letniego Kamilka, który poprzedzi spotkanie przy grobie chłopca na Cmentarzu Kule w Częstochowie. Marsz będzie także manifestacją stanowczego sprzeciwu uczestników, wobec przemocy której ofiarą są dzieci.

Trasa marszu prowadzi z Cmentarza Kule pod Sąd Okręgowy przy ul. Dąbrowskiego, pod siedzibę MOPS-u i Zespołu Szkół Specjalnych nr 28, gdzie uczęszczał Kamil. Podsumowaniem marszu na Jasnej Górze, ma być msza święta o godz. 17:00.

W rocznicę śmierci chłopca w Częstochowie gości dziś (8.05.) Monika Horna-Cieślak – rzeczniczka praw dziecka. To dzień upamiętnienia Kamilka, a także czas na podsumowanie działań, które zostały dotychczas zrealizowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w Polsce. Specjaliści zachęcają też do dalszej rozmowy na temat wyzwań i celów, które jeszcze są przed nami, a przede wszystkim do skutecznych działań w ochronie nieletnich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024