Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bieg Kobiet – Zawsze Pier(w)si w Parku Lisiniec już 12 maja

Facebook Twitter

"Bieg Kobiet – Zawsze Pier(w)si" w częstochowskim Parku Wypoczynkowym Lisiniec już 12 maja. To nasza lokalna odsłona ogólnopolskiej imprezy prozdrowotnej, która organizowana jest na rzecz aktywnego trybu życia i profilaktyki nowotworowej wśród kobiet.

Biegaj z duchami Bieg Kobiet – Zawsze Pier(w)si
fot.pixabay

Bieg Kobiet – Zawsze Pier(w)si

Michał Zarębski: Już mamy zapytania, czy mężczyźni też mogą wystartować. Żeby nazwa nie zmyliła, to drodzy Panowie zapraszam wszystkich serdecznie, bądźcie ze swoimi kobietami, partnerkami, żonami, mamami, siostrami. Wsparcie na tym polu jest ważne, bo jeśli przychodzi choroba w rodzinie, to wszyscy wiemy, że tak naprawdę jedziemy na jednym wspólnym wózku i to wsparcie jest bardzo w życiu istotne. Dlatego zapraszam jak najbardziej mężczyzn do biegania, maszerowania, spacerowania z nami w parku Lisiniec już 12 maja.

Mówił Michał Zarębski, mentor zdrowia i fozjoterapeuta. Trasę biegu można pokonać w każdej formie, może to być marsz, również z kijkami. Impreza startuje w częstochowskim Parku Lisiniec o godz. 10.00. Zaproszenie kierujemy również do panów:

Michał Zarębski: Bardzo szeroko kierujemy zaproszenie na Bieg Kobiet – Zawsze Pier(w)si. To, co ciekawe, jest to bieg wirtualny, ale my ten bieg wirtualny postanowiliśmy przenieść do reala, tak naprawdę, by wspólnie promować profilaktykę nowotworową. Biegniemy na 5 kilometrów, biegniemy bądź maszerujemy, ułatwimy spotkanie się wszystkim ekipom tak naprawdę biegowym i nordicowym z naszego miasta. Oznaczymy subtelnie trasę 2,5-kilometrową pętlę w parku Lisiniec między innymi tymi pięknymi, nowymi alejkami.

Na miejscu szykowane są też obok biegu dodatkowe atrakcje – udział w prozdrowotnym happeningu zapowiedziało grono specjalistów z częstochowskich organizacji, które działają na rzecz aktywności i zdrowia:

Michał Zarębski: Zaprosiliśmy masę stowarzyszeń, osób, które działają ze zdrowiem, tak szeroko pojętym zdrowiem. Bo oprócz tego, że oczywiście my będziemy z naszym podejściem do ciała i do emocji, będzie też dietetyk Kasia Stankow, będzie też stowarzyszenie Amazonek, będą osoby, które w profilaktyce nowotworowej też wiedzą sporo, będzie temat suplementacji, terapii wodorowej, także dużo się będzie działo.

Dodaje Michał Zarębski z Fundacji Jest Lepiej. Warto zapamiętać datę 12 maja w Parku Wypoczynkowym Lisiniec.

Szczegółowy program imprezy:

12 maja, 10.00 – 13.00 Park Lisiniec

 • 10.00 – Zbiórka uczestników – polana przy Wypożyczalni Sprzętu Pływającego
 • 10.15 – Rozgrzewka – zumba z Kamilą Kwandrans – polana główna w Parku Lisiniec
 • 10.25 – wspólne zdjęcie
 • 10.30 – start biegu/spaceru – trasa to dwie pętle po 2,5 km każda, wyznaczone i oznakowane w parku
 • ok. 11.45 – 12.00 – oficjalne zakończenie biegu i wspólne rozciąganie – Paula Waloszczyk z Well Fitness
 • 10.00 – 13.00 – miasteczko zdrowia otwarte dla wszystkich

Będą 3 strefy tematyczne:

 • Strefa Aktywności i Dobrostanu – Centrum Fizjoterapii i Sportu Jest Lepiej, Studio Well Fitness,
 • Strefa Wsparcia i Edukacji – Jurajskie Centrum Onkologii, Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, Stowarzyszenie Remedium, RefleksologJa Dorota
 • Strefa Zdrowego Odżywiania – Zdrowolandia – Katarzyna Stankow, Moc Oczyszczania
 • 12.00 – 12.30 – losowanie nagród (vouchery m.in. na konsultacje dietetyczne, masaże, kolację etc.) – Numer startowy każdej z zadeklarowanych uczestniczek będzie losem w loterii. Deklaracje uczestnictwa składa się poprzez formularz Google.
 • 13.00 – zakończenie imprezy

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj