Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konkurs na dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego. Zacieśnia się też współpraca z UJD

Facebook Twitter

Prezydent Częstochowy ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Kandydatury można zgłaszać jeszcze do 16 maja. Później zaplanowano rozmowy z kandydatami na to stanowisko.

Konkurs na dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego Konkurs na nowego dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego
fot. czestochowa.pl

Konkurs na dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego

Z fotelem dyrektora musiał pożegnać się wieloletni dyrektor Wojciech Konieczny, który nie mógł łączyć tego stanowiska z funkcją sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Obecnie pełniącą obowiązki dyrektora miejskiej lecznicy jest Małgorzata Guzik. W konkursie zapisano, że kandydat musi mieć nie tylko wyższe wykształcenie, oczywiście wiedzę i doświadczenie, ale też pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Trzeba znać ustawy związane z działalnością leczniczą, opieką zdrowotną czy finansami publicznymi, do tego niezbędna okaże się koncepcja dla funkcjonowania Miejskiego Szpitala Zespolonego na kolejne lata. Istotne, że szpital walczy od lat z zadłużeniem, które rok rocznie pokrywane jest decyzją Rady Miasta z budżetu Częstochowy.

Szpital jest też w kręgu zainteresowań UJD, wszystko za sprawą bliskiej współpracy w związku z rozwojem kierunków medycznych na częstochowskiej uczelni

UJD byłoby nawet zainteresowane przejęciem miejskiej placówki, ale bez jej oddłużenia nie będzie to możliwe. Radni zdecydują o możliwości przekształcenia szpitala miejskiego w kliniczny.

Czy jest zatem szansa na powstanie uniwersyteckiego szpitala w Częstochowie? Poczyniono na razie pierwsze kroki. Prorektor ds. Medycznych i Nauk o Zdrowiu, Prof. dr hab. Aleksander Sieroń, został wybrany do komisji konkursowej, która wyłoni nowego dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego. UJD tym samym staje się istotnym partnerem w miejskiej strategii zdrowotnej. Przedstawiciel Uniwersytetu zasiada również w radzie społecznej szpitala. UJD widzi szansę na podnoszenie standardów leczenia, a dla studentów medycyny możliwość zdobywania praktycznych umiejętności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024