Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zarządzanie na Medal, czyli o tym jak częstochowska młodzież błyszczała wiedzą w konkursie Politechniki

Facebook Twitter

300 uczniów z kilku województw sprawdziło się w Ogólnopolskim Konkursie Interdyscyplinarnym „Zarządzanie na Medal". Wydarzenie organizowała Politechnika Częstochowska.

fot.pcz.pl

Zarządzanie na Medal

Zadanie nie było proste, bo młodzież musiała zdobyć wiedzę, która nie wpisuje się w typowy program nauczania w szkołach średnich:

Iwona Otola: Jest to wiedza dotycząca przedsiębiorczości, czyli w jaki sposób przykładowo prowadzić własne przedsiębiorstwo, na co zwrócić uwagę. Jest to także wiedza z zakresu typowego zarządzania, czyli jak zarządzać w zespole, jak zarządzać, chociażby własnym prywatnym życiem, ale także co z zakresu logistyki, marketingu czy też finansów. Konkurs ten jest podzielony na trzy etapy. Pierwszy etap to jest ten, w którym uczniowie dostają wiedzę od naszych pracowników naukowych, to my przygotowujemy dla nich webinaria. W drugiej części oni przygotowują na podstawie zdobytej wiedzy pewnego rodzaju case. Trzeci etap to już jest prezentacja tych case’ów.

fot.pcz.pl

Konkurs przybliża prof. Iwona Otola, dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki. Zaproszenie do udziału miało też zachęcić młodzież do rozszerzania zainteresowań związanych z logistyką, marketingiem, czy przedsiębiorczością. To się udało, a podczas rozstrzygnięcia poznaliśmy prawdziwych pasjonatów. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Mateusz Gąska z TZN w Częstochowie:

Mateusz Gąska: Konkurs miał dosyć szeroką tematykę. Głównie opierało się to o informatykę, logistykę, ekonomię i oczywiście tak jak nazwa konkursu wskazuje zarządzanie. Na pewno jest to fajne doświadczenie dla osób, które w przyszłości planują założyć swój własny biznes, bo jednak zarządzanie jest bardzo ważnym elementem w każdej tak naprawdę dziedzinie życia, a na pewno w swoim biznesie, gdzie budżet czasami jest ograniczony.

fot.pcz.pl

Podsumowano trzecią edycję ogólnopolskiego konkursu Politechniki. Ogromne zainteresowanie tematami dowodzi faktu, że młodzież z rozmysłem planuje swoją przyszłość. Liczba startujących zdumiała organizatorów:

Iga Kott: W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący licea i technika z kilku województw. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział ponad 50 uczniów, drugiej już ta liczba przekroczyła 130 osób, natomiast tegoroczna edycja cieszyła się zainteresowaniem wśród trzystu uczniów.

Mówi dr Iga Kott z Politechniki Częstochowskiej.

fot.pcz.pl

Medale i nagrody główne w konkursie – wręczone przez Dziekan Wydziału Zarządzania, Prorektora ds. nauki oraz wizytator Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie – otrzymali:

  • I Miejsce: Mateusz Gąska (Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie),
  • II Miejsce: Szymon Ziajski (III Liceum Ogólnokształcące im. W. Biegańskiego w Częstochowie),
  • III Miejsce: Aleksander Majewski (II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Częstochowie).

Wyróżnienia otrzymali:

  • Adria Kołodziejczyk (I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Częstochowie),
  • Krystian Kołodziejczyk (Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj