Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Problem z transportem niepełnosprawnych uczniów znajdzie finał na czwartkowej Radzie Miasta

Facebook Twitter

W nadzwyczajnym trybie w czwartek (09.02) spotykają się miejscy radni. Tym razem sesja będzie zdalna, a dotyczy tylko jednego tematu. Problemów jakie mają rodzice dzieci niepełnosprawnych z ich transportem do placówek szkolnych. Nasiliły się one od stycznia, po kolejnej już zmianie przewoźnika na terenie Częstochowy.

Problem zasygnalizowała nam Dominika Jasica, matka jednego z uczniów:

Radio Jura: Jaki jest główny problem? Co jest największą bolączką rodziców i dzieci, które z tego transportu korzystają?

Dominika Jasica: W tym momencie są to duże opóźnienia, bardzo duże opóźnienia dla mnie, a przede wszystkim niewykwalifikowana kadra, która kompletnie nie zna się na chorobach naszych dzieci. Pani mająca pod opieką 19 dzieci, która nie jest w stanie sprawdzić, czy któremuś dziecku coś w danym momencie dolega. Busy są kompletnie niedostosowane, nie ma windy. Do jurajskich dzieci jeszcze nigdy nie dotarły na czas. Linia 221 jest zawsze opóźniona.

Sesję zwołała wiceprzewodnicząca Jolanta Urbańska, na wniosek radnej Moniki Pohoreckiej, która odpowiedziała na postulaty rodziców.

Sytuację dotyczącą przewozu osób niepełnosprawnych w mieście ma bliżej poznać prezydent Krzysztof Matyjaszczyk

A do poprawy jest wiele:

Dominika Jasica: Te problemy zawsze występowały na początku roku szkolnego. Na początku roku szkolnego, we wrześniu zawsze jest zmiana przewoźnika, zawsze miasto organizuje przetarg. Nie potrafią w żaden sposób zaradzić. Koleżanki dziecko jeździ na wózku. Niestety musi dziecko z wózkiem wnieść do tego busa po schodach. Zero pomocy jakiejkolwiek. Dodatkowo robienie jakichś bardzo dziwnych kursów. I jeszcze się nie zdarzyło, żeby przyjechali na czas.

– dodaje pani Dominika, z którą rozmawiał Mariusz Osyra.

Rodzice oczekują konkretnych zmian i poprawek w zakresie organizacji przewozu uczniów z niepełnosprawnościami

Zaplanowana jest podczas obrad Rady Miasta dyskusja, a zainteresowani będą domagać się konkretnych działań władz miasta dla poprawy jakości tej formy wsparcia. Sesja zdalna w czwartek zaplanowana jest od godz. 9:00.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023