Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MDK wznowił stacjonarne zajęcia. Dzieci i młodzież mogą czuć się tu bezpiecznie

Facebook Twitter

Udało się mimo niepewności, ograniczeń i obaw. W styczniu Miejski Dom Kultury wznowił stacjonarne zajęcia. Warsztaty instrumentalne, fotograficzne czy wokalne poleca dzieciom i młodzieży.

Szeroka gama propozycji w domu kultury została wznowiona w pierwszej połowie stycznia, pojawia się też licznie grono stałych uczestników:

Jeżeli chodzi o naszą ofertę – ona cały czas jest taka jak była w roku poprzednim, czyli w okresie trwania pandemii. Są to m.in. zajęcia muzyczne, czyli nauka gry na gitarze, na keyboardzie, zajęcia wokalne, teatralne, zajęcia modelarskie, ceramiczne, kroju i szycia, plastyczne, fotograficzne. Ponadto zajęcia, które pozwalają się rozwijać fizycznie, czyli zajęcia z gimnastyki relaksacyjnej, z gimnastyki korekcyjnej, z Aquaaerobiku, również mamy zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca Częstochowa.

Jak informuje nas Paweł Musiał – dyrektor częstochowskiego MDK-u, uczestnicy znajdą tu propozycje dopasowane do własnych zainteresowań. Wszystko odbywa się z zachowaniem dystansu i rygoru sanitarnego. Wybór jest bardzo duży, ale właśnie z powodów pandemicznych wstrzymano zajęcia choreograficzne:

Z tego względu, że sale, w których one się dotychczas odbywały po prostu nie spełniały tych wymogów, jakie narzucił na nas sanepid, czyli zbyt mała ilość mogłaby jednocześnie ćwiczyć, wykonywać ćwiczenia ruchowe, wyjątkiem jest Zespół Pieśni i Tańca Częstochowa, który w odrębnym budynku, w dużej sali prowadzi te ćwiczenia

– mówił Paweł Musiał, dyrektor Miejskiego Domu Kultury przy Łukasińskiego. Po więcej informacji zaglądajcie na stronę www MDK-u.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj