Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

10 lat MDK w Częstochowie: Dziś to instytucja, która służy dzieciom, młodzieży i dorosłym

Facebook Twitter

Miejski Dom Kultury w Częstochowie świętował swoje 10-lecie. Dekadę temu został przekształcony z Młodzieżowego Domu Kultury – po to aby służyć wszystkim, nie tylko najmłodszym.

10 lat MDK w Częstochowie
fot.czestochowa.pl

MDK w Częstochowie świętował swoje 10-lecie

Dziś to instytucja kultury, która ma ofertę dla uczniów, warsztaty dla dorosłych czy zajęcia dla seniorów:

Paweł Musiał: W tej chwili w zasadzie każdy mieszkaniec Częstochowy i spoza Częstochowy może do nas przyjść, korzystać z naszej oferty, może korzystać z obiektów, którymi dysponujemy. Oprócz tego, że odbywają się u nas zajęcia edukacyjne, artystyczne, czy poprawiające sprawność fizyczną, mamy przecież też pływalnie, mamy brodzik. Poza tym mamy wspaniałą salę widowiskową, gdzie odbywają się liczne koncerty, No nie mówiąc o tym, że bardzo często młodzi artyści, ale również ci poważni, bardziej znani, korzystają ze studia nagrań.

Mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury – Paweł Musiał.

fot.czestochowa.pl MDK w Częstochowie świętował swoje 10-lecie

Podczas uroczystej gali MDK świętował 10-lecie działalności. Obok koncertów, zajęć na pływalni, oferuje szereg zajęć artystycznych i edukacyjnych. Miejski Dom Kultury stawia też na rozwijanie talentów dzieci i młodzieży. Dużą popularnością cieszą się np. zajęcia wokalne:

Paweł Sołtysik: Rekrutację zawsze przeprowadzam na początku września, ale jeżeli dziecko rzeczywiście jest bardzo zdolne, to cały rok prowadzę taki nabór. Jeżeli dziecko się dostanie, to ma wspaniałe warunki. Zajęcia są indywidualne, jest do dyspozycji studio nagrań, bardzo przyjazna atmosfera. Dziecko może się tutaj rozwijać nie tylko wokalnie. Są też również inne jednostki, które poprowadzą dziecko, czy to w modelarstwo, czy też w  naukę gry na gitarze itd.

Zachęcał Paweł Sołtysik, instruktor muzyczny.

fot.czestochowa.pl MDK w Częstochowie świętował swoje 10-lecie

Placówka przy ul. Łukasińskiego w Częstochowie to ważne miejsce dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

Sylwia Knop: Warto jest skorzystać właśnie z takich instytucji, dlatego że to wpływa na samorozwój człowieka. Nie siedzimy cały czas w domu, nie jesteśmy skupieni ciągle na nauce, ale mamy też odskocznię od rzeczywistości. Tak samo nauczyciele bardzo fajnie prowadzą nas, chociażby właśnie rozwijaniu siebie, własnej interpretacji, tego, co mamy na myśli. Faktycznie jesteśmy w stanie zrozumieć jakby wagę sztuki. To naprawdę rozwija człowieka, to nie jest coś, co można dostać w internecie od ręki. Tego trzeba się faktycznie nauczyć, zobaczyć, poczuć, być w takim klimacie i mieć faktycznie kontakt z tymi ludźmi.

Dodaje Sylwia Knop, uczestniczka warsztatów w częstochowskim MDK-u.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024