Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Z pasji do tańca” i 'Bajo Bongo Dance” w Rędzinach. Dwa dni turniejowych zmagań tanecznych

Facebook Twitter

Turniej tańca towarzyskiego "Z pasji do tańca" w Częstochowie i okolicach doskonale znamy już z poprzednich lat. Tym razem pod koniec lutego czekają nas jednak aż dwie imprezy, rozgrywane dzień po dniu.

Z pasji do tańca

„Z pasji do tańca” i 'Bajo Bongo Dance”

Marcin Kiszteliński zaprasza do hali widowiskowej w Rędzinach:

Marcin Kiszteliński: Będą to dwa turnieje tańca. 24 lutego to będzie nowa forma w naszym wykonaniu. Turniej się nazywa bardzo ciekawie ”Bajo Bongo Dance” oraz w niedzielę 25 lutego będzie to ogólnopolski turniej tańca Towarzyskiego ”Z pasji do tańca”. Jeżeli chodzi o taniec towarzyski, to mamy tancerzy, którzy tańczą solo, chłopcy i dziewczynki, którzy chcą rozwijać się w ten sposób, a potem szukają partnerów, żeby mieć możliwość rozwijania się wspólnie w parze, oraz pary taneczne i tutaj mamy takich najmłodszych, dzieci, które zaczynając swoją przygodę taneczną, mogą wszystkie kluby tutaj zatańczyć.

Taniec w sobotę i niedzielę, zarówno ten towarzyski, jak i nowoczesny, nie tylko w parach – podkreślają organizatorzy:

Marcin Kiszteliński: Mamy też taniec nowoczesny, coś nowego w naszym wykonaniu, mamy bardzo dużo uczestników, Taniec towarzyski rozpoczęliśmy zapisy dopiero niedawno. To taniec nowoczesny, ponieważ jest to nowa forma, to zakończyliśmy zapisy 5 lutego i mamy prawie sześciuset uczestników. Będzie wszystko o tańcu można tak powiedzieć, ponieważ będzie można zobaczyć i tancerzy, którzy tańczą Hip Hop Street Dance, to będzie pierwszy blok taneczny od godziny 10.00 w sobotę oraz będzie etiuda taneczna, jazz i współczesny, to już zupełnie coś innego.

Gospodarzem tanecznych imprez jest ponownie gmina Rędziny. 24 i 25 lutego do tutejszej sali widowiskowej zaprasza Marcin Kiszteliński z Klubu Tańca Towarzyskiego Zorba. Szczególnie widowiskowo zapowiada się występ młodych zawodników w turnieju tańca współczesnego:

Marcin Kiszteliński:Będzie taka ciekawostka dla nich, bo nie wiedzą, do jakiej muzyki będą rywalizować soliści. W jednej z kategorii mamy 30 dzieci zgłoszonych w jazzie i współczesnym. Jest to bardzo duża ilość, więc myślę, że to będzie rywalizacja bardzo zacięta i duety rywalizują ze sobą. Mamy kategorie, mini formacje oraz formacje, oczywiście w każdym z tych stylów tanecznych. Będzie na co popatrzeć, myślę, że jest bardzo dużo zawodników zgłoszonych i poziom będzie na pewno bardzo ciekawy do oglądania.

Imprezę w randze Grand Prix Polski poleca jak zwykle Radio Jura. Zmagania tancerzy możemy oglądać w weekend (24-25.02.) w Hali Sportowej przy ul. Działkowców w Rędzinach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj