Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzieci lubią gimnastykę. Darmowa profilaktyka poprzez sport w Częstochowie

Facebook Twitter

Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa zaprosiła ponownie od września dzieciaki na zajęcia rekreacyjno-ruchowe. Mają zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Dzieci lubią gimnastykę
Dzieci lubią gimnastykę w każdej postaci fot. FB/Sportowa Częstochowa

Dzieci lubią gimnastykę – dobrze o tym wiedzą w Stowarzyszeniu Sportowa Częstochowa

To wszystko w ramach akcji „Profilaktyka poprzez sport”. Odzew jest bardzo duży.

Mateusz Wierzbicki: Wróciliśmy z zajęciami. Profilaktyka poprzez sport są to zajęcia bezpłatne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Odbywają się te zajęcia w hali sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4. W zasadzie udział w tych zajęciach może wziąć każdy, bez względu na swoje umiejętności. Zainteresowanie zajęciami jest olbrzymie. Myślę, że jest to podyktowane tym, że mamy kilka dyscyplin sportowych, m.in. koszykówkę, piłkę nożną, ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki korekcyjnej oraz gry i zabawy ruchowe. Czyli w zasadzie wszystko dla każdego.

Jak mówi Mateusz Wierzbicki ze Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa, uczestnicy mają do wyboru kilka dyscyplin sportowych, ale wzięciem cieszą się też wszelkie ćwiczenia. Zajęcia pozwalają poruszać się, zintegrować i wziąć udział we wspólnych, grupowych zabawach.

Mateusz Wierzbicki: Uczestników mamy nowych, nowe grupy przychodzą do nas, ale są też z poprzednich edycji. Wracają te osoby, to nas też cieszy, że robimy po prostu dobrą robotę i dzieci chcą po prostu u nas ćwiczyć z nami. Nie posiadamy limitów, każde dziecko może wystartować w dowolnych zajęciach, jakie mu się tylko będą podobały. Natomiast w związku z obostrzeniami, czyli z wielkością sali gimnastycznej, na jakich prowadzimy te gry i zabawy oraz gimnastykę, tam już prowadzimy zapisy, więc należy wcześniej się z nami po prostu kontaktować poprzez adresy mailowe lub telefony, które są podane na naszym fanpage’u.

Ruchowa profilaktyka dla najmłodszych uczniów przygotowana została już po raz 9.. Pamiętajcie, można dla siebie wybrać kilka rodzajów sportowych zajęć. Wśród najpopularniejszych są ćwiczenia z elementami gimnastyki korekcyjnej.

Mateusz Wierzbicki: Najczęściej są to gry i zabawy z dziećmi i później już wplatamy w to elementy gimnastyki korekcyjnej, różne pozycje, tory przeszkód, zajęcia koordynacyjne. To wszystko wpływa na poprawę motoryki u dziecka i myślę, że przynosi jakieś efekty. Zainteresowanych jest bardzo dużo. Mieliśmy trzydzieści siedem osób. Do tej pory nie spotkaliśmy się jeszcze z tak dużą ilością osób, które przyszły na pierwsze nasze zajęcia, co nas bardzo cieszy. Liczymy, że ta grupa się utrzyma i do końca roku będziemy razem pracować.

Szczegółów szukajcie na profilach Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa – link TUTAJ.

fot. FB/Sportowa Częstochowa

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024