Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mała świąteczna orkiestra po raz drugi w Częstochowie [FOTO]

Facebook Twitter

Mała świąteczna orkiestra - niezwykły koncert kolęd i pastorałek w Muzeum Monet i Medali.

Mała świąteczna orkiestra

Blisko 30 placówek z miasta i regionu odwiedziło Częstochowę podczas tegorocznego koncertu kolęd i pastorałek. ,,Mała świąteczna orkiestra” po raz drugi zawitała do Muzeum Monet i Medali przy ul. Jagiellońskiej. Swoimi talentami muzycznymi, wokalnymi i tanecznymi pochwaliły się dzieci, przedszkolaki i podopieczni ośrodków szkolno-wychowawczych. O muzycznej atmosferze przedświątecznej opowiadała nam Dorota Jarzębska, dyr. Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 43:

Dorota Jarzębska: Czuć atmosferę świąt w strojach dzieci i dekoracji. A jak dzieci zaczną śpiewać kolędy i pastorałki to one na pewno będą pięknie wybrzmiewać. To jest dopiero druga edycja, ale na pewno stanie się to tradycją i w przyszłym roku  też się tutaj spotkamy.

Radio Jura: Jak duży odzew? Jak dużo placówek się przyłączyło?

Dorota Jarzębska: W koncercie biorą udział wszystkie placówki specjalne, integracyjne z terenu miasta Częstochowy. Prawie w 100 procentach odpowiedziały na zaproszenie.

To mali uczestnicy koncertu byli jego gwiazdami…

Mówiły Maja i Kornelia z Miejskiego Przedszkola nr 31 w Częstochowie. Dla wszystkich uczestników „Małej Świątecznej Orkiestry” Mikołaj przewidział prezenty. Koncert z roku na rok staje się coraz większym przedsięwzięciem, z licznym gronem przyjezdnych gości.

Justyna Piątek: Wstępem do naszego koncertu jest występ muzyków z Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej, mamy również gości, uczestników naszego koncertu spoza terenu miasta Częstochowa. Są placówki z Bełchatowa, Radomska, Bogumiłka.

Radio Jura: Impreza się rozrasta.

Justyna Piątek: Dokładnie tak. Jest to druga edycja, mamy większy odzew, jeszcze bardziej świątecznie z nastrojem wprowadzającym nas w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Dodaje dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 31 w Częstochowie – Justyna Piątek. Rozmawiał Mariusz Osyra.

Czytaj także:

Kolędy Pospieszalskich wybrzmią w Olsztynie

Jaki zawód dla uczniów? Szkoła – Praca – Przyszłość projekt adresowany do młodzieży wraca w Częstochowie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj