Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Maskotki z częstochowskiego herbu pomogą przedszkolakom, to edukacja poprzez zabawę

Facebook Twitter

Orzeł i Lwica zostali przyjaciółmi częstochowskich przedszkolaków. To właśnie uruchomiony nowy projekt edukacyjno-profilaktyczny dla najmłodszych.

Maskotki z częstochowskiego herbu
fot.czestochowa.pl

Maskotki z częstochowskiego herbu pomogą przedszkolakom

Sympatyczne zwierzaki pomogą dzieciom poznać zasady dotyczące ich bezpieczeństwa, mówi wicedyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych:

Małgorzata Krakowska: Projekt powstał dlatego, żeby pomóc nauczycielom przedszkoli, wprowadzić i wypracować standardy na poziomie takim, żeby były zrozumiałe właśnie dla dzieci przedszkolnych i dlatego ten pomysł właśnie Leosia i Bieluś, którzy będą pokazywali dzieciom, jakie mają prawa, czego powinny się wystrzegać, w jaki sposób informować o tym, co może zadziać się ewentualnie złego w ich życiu i gdzie szukać pomocy przede wszystkim.

fot.czestochowa.pl

Twórcy projektu zapowiadają, że dla maluchów organizowane będą spotkania edukacyjne z lwicą Leosią i orzełkiem Bielusiem, do tego pogawędki i projekcje filmów. Powstały także specjalne pomoce dydaktyczne dla przedszkolaków.

Rafał Piotrowski: Leosia i Bieluś będą razem z naszymi przedszkolakami pracowały, funkcjonowały, mówiły o trudnych rzeczach, o profilaktyce, o zdrowiu, ale też o standardach związanych z bezpieczeństwem dzieci. Bohaterowie związani z herbem miasta Częstochowy, czyli lewica czy lew i orzeł będą tak naprawdę towarzyszyły przedszkolakom w różnych ważnych wydarzeniach, będą w książeczkach, powstaną filmiki o zdrowiu, o profilaktyce. W realu takie maskotki będą z naszymi przedszkolakami, będą działały i towarzyszyły naszym przedszkolakom w wielu ważnych dla nich wydarzeniach.

Pomysł ma uświadomić dzieciom m.in. że nikomu nie wolno ich krzywdzić i że mają prawo czuć się bezpiecznie

– dodaje Rafał Piotrowski, naczelnik wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

fot.czestochowa.pl

Ma to być edukacja w przyjaznej formie poprzez zabawę:

Dorota Jarzębska: Powstały oczywiście z troski o dzieci i o to, jak przekazać im standardy te, które zleciło nam ministerstwo do opracowania i przekazania dzieciom. Pierwsza część projektu to scenariusze opracowane w książeczce i bajeczki, które zostały napisane przez nauczycieli i specjalistów z naszych przedszkoli. I to są po prostu gotowe pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć z dziećmi w przedszkolu.

Projekt właśnie rusza w Częstochowie. O planowanych zajęciach mówiła Dorota Jarzębska, dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego Nr 43.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj