Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jasnogórska Szkoła Muzyczna zaprasza na kolędowanie z przedszkolakami

Facebook Twitter

Jasnogórska Szkoła Muzyczna przygotowuje konkurs kolęd dla najmłodszych mieszkańców, którzy chcą się pochwalić swoim talentem wokalnym.

Jasnogórska Szkoła Muzyczna

Jasnogórska Szkoła Muzyczna zaprasza na wspólne kolędowanie z przedszkolakami. 20 grudnia wyjątkowy koncert i konkurs dla dzieci, które będą chciały pochwalić się talentem wokalnym. W programie oczywiście tradycyjne, polskie kolędy i pastorałki.

Marek Zyskowski: Przygotowaliśmy z okazji świąt konkurs kolęd i pastorałek, konkurs pod tytułem „Kolędujmy małemu”. Startujemy w okolicach godziny 9. Jeżeli ktoś jako forma akompaniamentu będzie grał na instrumencie, bo taką możliwość też przewidujemy, to wcześniej oczywiście będzie możliwość próby technicznej. Były zapytania na przykład: czy może babcia też przyjechać. My zapraszamy wszystkich, im więcej będzie osób z młodym wykonawcą, tym raźniej.

Jak mówi nauczyciel Marek Zyskowski, oswajanie z muzyką najlepiej wypada właśnie u dzieciaków w wieku przedszkolnym, stąd zaproszenie dla najmłodszych wykonawców.

Marek Zyskowski: Ten czas, kiedy dziecko ma kilka lat, to najlepszy moment, żeby  nasiąknęło muzyką.  Możemy wtedy zachęcić do wspólnego muzykowania, a prawda jest taka, z mojej praktyki wiem, że to właśnie kolędy są najchętniej wykonywanym przez dzieci utworem. Przede wszystkim z kolędami mamy super wspomnienia – choinka, to są prezenty. (…)

Organizatorzy czekają na zgłoszenia zarówno dzieci indywidualnie, jak i małych przedstawicieli placówek przedszkolnych. Czas jest jeszcze do 13 grudnia. Warto w tej sprawie kontaktować się z sekretariatem szkoły.

Marek Zyskowski: Mamy ogromną grupę dzieci, które po prostu siedzą w domu z mamami, z różnych powodów. I z tego powodu nie chcemy blokować możliwości dziecku udziału w konkursie. A zaprzyjaźniamy się z muzyką poprzez to, co jest najłatwiejsze, poprzez śpiew. Może przyjechać, jak najbardziej wziąć udział u nas, zapraszamy wszystkich. Wiadomo, że ten czas właściwy, kolędowy mamy dopiero od Wigilii, ale trzeba się przygotować do tego. Dzieci mogą sobie też w przedszkolu przygotować repertuar kolędowy.

Zachęcał Marek Zyskowski. Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. „Kolędujmy małemu” 20 grudnia w siedzibie Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej przy al. Jana Pawła II 126/130, od godz. 9.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024