Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

I Konkurs Kolęd i Pastorałek Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej. Udział wzięło ponad 60 przedszkolaków [FOTO]

Facebook Twitter

Zainteresowanie I Konkursem Kolęd i Pastorałek dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym przeszło oczekiwania organizatorów. Na przesłuchania w Jasnogórskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia, zgłosiło się ponad 60 małych uczestników, zarówno solo, jak i w grupach.

Konkurs Kolęd i Pastorałek

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Jasnogórskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia

Marta Porębińska: Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. Nie spodziewaliśmy się absolutnie aż tak dużego odzewu, co nas niezmiernie ucieszyło i to daje szansę na to, aby ten konkurs był konkursem cyklicznym. Mam nadzieję, że taki będzie. Stworzyliśmy między innymi dlatego też dodatkową kategorię, ponieważ wydzieliliśmy osobno zespoły, okazało się, że bardzo dużo dzieciaków chce muzykować wspólnie. Dzisiaj zaczęliśmy od najmłodszych dzieci, czyli trzy i czterolatki. Wiadomo, że to są przesłodkie występy tych maluszków.

Mówi wicedyr. szkoły Marta Porębińska. Swój udział zgłosili rodzice i opiekunowie muzykalnych dzieci. Można było zaśpiewać czy zatańczyć indywidualnie, ale swoich przedstawicieli miały też grupy przedszkolne. Wszystkich uważanie wysłuchali jurorzy:

Marta Porębińska:Widać po tych dzieciakach, że oni się wzajemnie motywują. Jeden na drugiego patrzy, uśmiecha się, szturcha łokciem i w tym momencie śpiewasz głośniej, ciszej. Jest to naprawdę fantastyczne, szczególnie że oni się tak napędzają wzajemnie i jest wyjątkowa atmosfera tych występów. Bardzo się cieszymy z tak szerokiego odzewu od przedszkoli i od wychowawców. Ta formuła konkursu jest też taka, że niekoniecznie musiały się zgłaszać dzieci z przedszkoli, ponieważ mamy dzieci, które pozostają w edukacji domowej, bądź w ogóle nie chodzą do przedszkoli i te dzieci też miały szansę wziąć udział w tym konkursie. Widzimy tutaj wielu rodziców, którzy są bardzo przejęci występem tych dzieci.

Taki muzyczny konkurs miał za zadanie wprowadzić uczestników i słuchaczy w świąteczny nastrój, oprócz znanych kolęd i pastorałek nie zabrakło innych świątecznych piosenek, okolicznościowych strojów i własnego akompaniamentu:

Radio Jura: To mamy profesjonalne jury, pewnie będą też wyszukiwać takie małe talenty.

Marta Porębińska: Tak, są to profesjonaliści, są czynnymi muzykami również. Są to też ludzie bardzo życzliwi, z wielką empatią podchodzą. Są to małe dzieci i chcemy, aby to było dla wszystkich miłe i przyjemne.

Z Martą Porębińską, wicedyr. Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej z al. Jana Pawła II rozmawiał Mariusz Osyra. I Konkursowi Kolęd i Pastorałek pt. „Kolędujmy małemu” patronowało Radio Jura.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj