Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Leki od powiatu kłobuckiego, karetki od Myszkowa – kolejne dary dotarły już za naszą wschodnią granicę

Facebook Twitter

Myszków przekazał dwie karetki dla Ukrainy. Są to pojazdy sanitarne, które do tej pory służyły w strukturach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie.

Karetki trafiły już do Odessy, gdzie zasiliła tabor tamtejszej Jednostki Wojskowej AO 216 i do Lwowa, skąd odebrali ją przedstawiciele Administracji Wojskowej Rejonu Drohobyckiego Obwodu Lwowskiego. Do Lwowa dotarł też kolejny transport przekazany przez powiat kłobucki. Na miejscu był starosta kłobucki Henryk Kiepura:

Jesteśmy na Ukrainie. Dwie godziny temu byliśmy w Mościckach, gdzie zostawiliśmy część pomocy humanitarnej. Natomiast środki medyczne dostarczone do powiatu kłobuckiego z gminy Hasbergen przywieźliśmy właśnie do Lwowa. W tej chwili jesteśmy we Lwowie. Pomoc będziemy dalej kontynuować. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim. Dzisiaj to już chyba 13 konwój. Dotarliśmy najdalej, bo aż do Lwowa. Bardzo serdeczne podziękowania w imieniu powiatu kłobuckiego.

W związku z trwającymi działaniami wojennymi i dramatyczną sytuacją naszych wschodnich sąsiadów także Częstochowa kontynuuje zbiórkę materialną na rzecz potrzebujących osób. Dary można przynosić do Zespołu Szkół Samochodowych ul. Św. Augustyna 3/7 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00. Zbiórka będzie prowadzona do 29 kwietnia.

Zbiórka rzeczowa obejmuje:
• artykuły spożywcze o wydłużonym terminie przydatności, m.in.: konserwy, olej, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza,
• słodycze – czekolady, batony,
• artykuły chemiczne i środki czystości, w tym: mydło, proszek do prania, płyny do mycia, papier toaletowy, ręczniki papierowe,
• koce i śpiwory.

źródło: fb, powiatmyszkowski, UM Częstochowy

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024