Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Henryk Kiepura, przyszły poseł z Kłobucka: Wykorzystam doświadczenie w samorządzie i zatroszczę się o strażaków

Facebook Twitter

Henryk Kiepura, dotychczasowy starosta kłobucki, został wybrany posłem na przyszły Sejm z ramienia Trzeciej Drogi.

Po wyborach uwagę mieszkańców przykuwają m.in. nowe nazwiska, które pojawią się w Parlamencie jako nasi reprezentanci. Posłem wybranym w naszym regionie jest Henryk Kiepura, dotychczas starosta kłobucki, startujący w wyborach 2023 z listy Trzeciej Drogi. Z konkretnymi planami skieruje swoje kroki do Sejmu.

Henryk Kiepura: Spodziewaliśmy się mandatu tutaj, w okręgu częstochowskim, dla Trzeciej Drogi, dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, natomiast wynik bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Blisko 50 tysięcy głosów to rekord. Czekaliśmy też na ten mandat  26 lat, bo ruch ludowy tego mandatu nie miał. A w przyszłym Sejmie przede wszystkim chciałbym zająć się dwoma obszarami: samorząd i bezpieczeństwo mieszkańców. Wykorzystanie mojego doświadczenia samorządowego – prawie dziesięć lat jako starosta, wcześniej wicestarosta – wszystkie sprawy, które się z tym wiążą i jako prezes oddziału wojewódzkiego związku Ochotniczych Straży Pożarnych – wsparcie dla naszych służb ratowniczych, dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Lokalna popularność samorządowca przełożyła się też na zdobyte w niedzielę (15.10.) głosy wyborców.

Radio Jura: Jest taka osobista satysfakcja z osiągniętego wyniku?

Henryk Kiepura: Jest na pewno. 38-milionowy kraj i tylko 460 posłów. Najlepszy wynik miałem w powiecie kłobuckim, blisko 10 tysięcy głosów, wygrałem  na wszystkich gminach tą indywidualną rywalizację. W Kłobucku zremisowała z panią poseł z Koalicji Obywatelskiej, więc satysfakcja na pewno jest.

Z nowym parlamentarzystą Henrykiem Kiepurą rozmawiał Mariusz Osyra.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj