Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pomoc dla Ukrainy. Powiat kłobucki wspólnie z niemieckim partnerem zorganizował kolejny transport

Facebook Twitter

Powiat Kłobucki, we współpracy z Powiatem Hassberge z Bawarii, zorganizował dostawę pomocy humanitarnej do Mostisk na Ukrainie.

pomoc dla ukrainy
fot. powiatklobucki.pl

Partnerstwo między tymi jednostkami lokalnego samorządu powstało na mocy umów podpisanych przez byłego Starostę Powiatu Kłobuckiego Henryka Kiepurę, Starostę Powiatu Hassberge Wilhelma Schneidera i Burmistrza miasta Mostiska Miroslavę Pelts.

Pomoc dla Ukrainy – kolejny raz wyjechała z powiatu kłobuckiego

Po wybuchu konfliktu między Rosją a Ukrainą w lutym 2022 roku, samorządy podjęły działania na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy. Współpraca w tej kwestii jest nadal kontynuowana przez obecnego Starostę Powiatu Kłobuckiego Zdzisławę Kall.

fot. powiatklobucki.pl

Ostatnia akcja pomocowa rozpoczęła się końcem ubiegłego miesiąca. Dzięki dotacji uzyskanej przez Powiat Hassberge od federalnego rządu Niemiec. W ramach projektu obaj partnerzy otrzymali 130 000 euro. Ukraina wybrała pomoc rzeczową w postaci specjalistycznego samochodu Iveco z wysięgnikiem do prac na wysokości oraz koparko-ładowarki.

Konwój z pomocą humanitarną bez problemów dotarł na Ukrainę, mimo trudności na granicy. Organizację przejazdu przez Polskę i przejście graniczne z Ukrainą nadzorowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Pomoc humanitarna dla Ukrainy jest obecnie najważniejszym elementem międzynarodowej współpracy Powiatu Kłobuckiego.

fot. powiatklobucki.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj