Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Henryk Kiepura zapowiada inwestycje drogowe w Kłobucku

Facebook Twitter

Autostradowy ruch z A1 wpływa niekorzystnie na rosnący stale potok samochodów, które przejeżdżają przez Kłobuck. Potrzebna jest tutaj miejska obwodnica. Henryk Kiepura zapowiada inwestycje drogowe.

inwestycje drogowe w Kłobucku

Inwestycje drogowe w Kłobucku. Mieszkańcy czekają na budowę obwodnicy

Odchodzący ze stanowiska starosta kłobucki zapowiada dalsze inwestycje drogowe w powiecie. Jeszcze udało się złożyć odpowiednie wnioski o projektowanie i finansowanie tak potrzebnej obwodnicy:

Henryk Kiepura: Mieszkańcy Kłobucka czekają na budowę obwodnicy. Niestety, żadne decyzje mimo zapowiedzi polityków i posłów nie zapadły, w związku z czym wystąpiłem do Ministra Infrastruktury o rozpoczęcie prac nad budową obwodnicy Kłobucka, nad pozyskaniem terenów pod tę obwodnicę i nad opracowaniem koncepcji budowy tej obwodnicy, sporządzenia dokumentacji projektowej.

Czy uda się odciążyć ruch w tym rejonie, który związany jest z pobliską autostradą? Starosta Henryk Kiepura uspokaja mieszkańców, jest na to szansa, a odpowiednie pisma trafiły też do lokalnego oddziału GDDKiA:

Henryk Kiepura: Wystąpiłem do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, aby kiedy pojawią się środki, być może zostanie kiedyś odblokowany Krajowy Plan Odbudowy, Generalna Dyrekcja była przygotowana do ogłoszenia przetargu i aby ta budowa obwodnicy Kłobucka wreszcie ruszyła, ponieważ ona jest bardzo zbieżna z obwodnicą Częstochowy. Kiedy zmienił się potok pojazdów, kiedy powstał węzeł Jasna Góra, Kłobuck w godzinach od 13.00 do 17.00 jest zablokowany i przejazd to czasem jest i pół godziny. Jest to temat bardzo zaniedbany przez lokalnych polityków.

Władze w powiecie inwestują w tym roku głównie w lokalne drogi, chodzi w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo, ale też potrzebną infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj