Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

IVI, IVI, IVI GOOOOL. Raków Częstochowa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski

Facebook Twitter

1:0 Raków Częstochowa wygrał w środowe popołudnie (9.11) z Pogonią Szczecin i tym samym zameldował się w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. To ósma wygrana z rzędu Rakowa. Zwycięską bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył w 68 minucie Ivi Lopez.

Hiszpan bramkarza gospodarzy pokonał z rzutu wolnego, uderzając piłkę z blisko 30 metrów od bramki:

Marek Papszun: Cieszę się i gratuluję mu, że zdobył tę bramkę. W poprzednim meczu, gdzie wygraliśmy wysoko, był bez liczb, ale kapitalnie się zachował oddając rzut karny Gutkowi, więc dzisiaj taka nagroda i zachował się jak prawdziwy lider. Dzisiaj dał nam zwycięstwo.

Piłkarze Marka Papszuna potwierdzili w Szczecinie swoją znakomitą formę. Mecze 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski zostaną rozegrane dopiero w marcu przyszłego roku:

Marek Papszun: Co do rywala, nie zastanawiam się nigdy nad tym. Czekamy na losowanie i co los przyniesie, będziemy musieli się z tym zmierzyć. Skala trudności pewnie będzie różna, ale teraz wyjątkowo różna, bo jest Legia, ale są na pewno zespoły niżej notowane, więc to losowanie na pewno w jakiś sposób może być decydujące w ostatecznej rozgrywce. Ale nie mamy na to wpływu, dlatego ja się nad tym specjalnie nie skupiam.

Raków Częstochowa do gry wróci w najbliższą sobotę 12 listopada. W ostatnim ligowym meczu w 2022 roku na wyjeździe zagramy z Zagłębiem Lubin.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024