Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

EscapeTruck w Lublińcu: Policjanci uczulą nas na przestępstwa handlu ludźmi

Facebook Twitter

W Lublińcu stanie escape truck. Tutejsza Komenda Powiatowa Policji zaprasza do udziału w wydarzeniu społecznym, które ma poprawić naszą świadomość w temacie poważnych przestępstw handlu ludźmi. Razem z Urzędem Miasta organizują szczególne wydarzenie na Placu Konrada Mańki w Lublińcu.

Znęcał się nad rodzicami

 EscapeTruck w Lublińcu

Uczestnicy w grupach 6. osobowych, w formie zabawy, będą rozwiązywać przygotowane zadania, które pozwalają im na wydostanie się z ciężarówki oraz na pomoc wirtualnej ofierze w trudnej sytuacji:

Łukasz Więcek: Wydarzenie ma na celu podniesienie świadomości społecznej o handlu ludźmi. W przedsięwzięciu mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 życia…

EscapeTruck fot.lubliniec.policja.gov.pl

Jak mówi rzecznik lublinieckich policjantów podkom. Łukasz Więcek, problem jest poważny – szczególnie przed okresem wakacyjnym, gdy podejmować będziemy czasowe zatrudnienie, np. poza granicami Polski. Do takiego wyjazdu zarobkowego trzeba się przygotować:

Łukasz Więcek: Pamiętaj! Zanim podejmiesz pracę, zweryfikuj pośrednika pracy oraz czy oferowana oferta jest legalna. Upewnij się, że pracodawca istnieje. Sprawdź opinie o nim, przeczytaj dokładnie dokumenty, które podpisujesz, poinformuj bliskich, gdzie wyjeżdżasz, bądź nie kontakcie. Ustal wspólnie z najbliższymi hasło bezpieczeństwa, zeskanuj i wyślij na adres mailowy lub zrób ksero dokumentów tożsamości, zapisz adres konsulatu i namiary, gdzie uzyskasz pomoc w kraju, do którego jedziesz. Zabezpiecz pewną kwotę, która pozwoli na wcześniejszy powrót do domu, jeżeli będzie to konieczne.

EscapeTruck fot.lubliniec.policja.gov.pl

Przypomina rzecznik policji w Lublińcu. Przypomnijmy, EscapeTruck to holenderski projekt poruszający tematykę „Handlu Ludźmi”, instalacja stanie w tym mieście 20 maja, a happening zaplanowano od godz. 15.00.

EscapeTruck fot.lubliniec.policja.gov.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj