Raków rozgromił Wisłę Płock. 4 gole Gutkovskisa

W meczu 16 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w sobotę (05.11) piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali z Wisłą Płock aż 7:1! Cztery gole dla "czerwono - niebieskich" zdobył już w pierwszej połowie Vladislavs Gutkovskis, 2 trafienia dołożył Vladyslav Kochergin, 1 bramkę zdobył Bartosz Nowak.

Spotkanie fantastycznie rozpoczęli częstochowianie. Już w 3 minucie centrę Patryka Kuna w pole karne wykorzystał Gutkovskis  i uderzeniem głową pokonał bramkarza gości Krzysztofa Kamińskiego. 4 minuty później było już 2:0 dla Rakowa. Po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Tomas Petrasek, ta odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Łotysza, który z najbliższej odległości zdobył swoją drugą bramkę. Szybkie prowadzenie rozluźniło trochę gospodarzy i w krótkim czasie nasza obrona popełniła dwa błędy. Efektem tego były dwie żółte kartki, które zobaczyli Petrasek i Svarnas. Trener Marek Papszun nie mógł ryzykować i zdjął z boiska naszego kapitana – Petraska zastąpił już w 33 minucie Wiktor Długosz. W 34 minucie obrońca Wisły Jakub Rzeźniczak sfaulował w polu karnym Gutkovskisa i arbiter spotkania podyktował rzut karny dla Rakowa. „Jedenastkę” wykorzystał sam poszkodowany, zdobywając tym samym klasycznego „hat tricka”. Naszemu napastnikowi to nie wystarczyło. W 41 minucie „Gutek” wykorzystał świetne podanie Frana Tudora i zdobył 4 bramkę w tym meczu! Jeszcze przed przerwą honorowego jak się okazało gola zdobyli goście, po strzale Hiszpana Davo.

W drugiej połowie „Nafciarze” nie mieli już nic do stracenia i dążyli do zdobycia kolejnej bramki. To stwarzało szanse dla naszych piłkarzy, którzy spokojnie rozbijali ataki gości i czekali na swoje okazje z kontry. Efektem takiej gry była 5 bramka, której autorem był Nowak. Pozyskany z Górnika Zabrze piłkarz pokonał pięknym lobem Kamińskiego, wykorzystując świetne podanie Długosza. Ostatnie 2 bramki spotkania zdobył w 88 i 90 minucie Kochergin, ustalając wynik na 7:1 dla częstochowian

Po tym meczu Raków wciąż jest liderem Ekstraklasy z 7 punktami przewagi nad drugą w klasyfikacji Legią Warszawa. Było to ostatnie spotkanie naszych piłkarzy w tym roku przed własną publicznością. Do rozegrania została jeszcze jedna kolejka rundy jesiennej, w której podopieczni trenera Marka Papszuna zagrają w sobotę (12.11) na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Wcześniej w środę (09.11) częstochowian czeka jeszcze spotkanie w 1/8 finału Pucharu Polski, w którym to zagrają w Szczecinie z Pogonią.

Raków Częstochowa – Wisła Płock 7:1 (4:1)

Skład Rakowa: Kovacevic, Svarnas, Petrasek (Długosz), Kun, Papanikolau (Berggren), Kochergin, Tudor, Ivi Lopez (Lederman), Nowak (Wdowiak), Gutkovskis (Piasecki)