Raków Częstochowa: Pewna wygrana z Lechią w Gdańsku

W 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy rozegranym w sobotę (15.10) w Gdańsku, piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali z Lechią 3:0. Częstochowianie rozegrali świetne spotkanie, a zwycięstwo naszej drużynie zapewniły trafienia Patryka Kuna, Bartosza Nowaka i Mateusza Wdowiaka.

Już przed meczem było wiadomo, że niezależnie od wyniku częstochowianie wciąż będą liderami tabeli. Dzień wcześniej (w piątek, 14.10) druga w klasyfikacji Legia Warszawa przegrała w Płocku z Wisłą 1:2 i nie odrobiła dystansu punktowego do Rakowa.

W składzie „czerwono – niebieskich” zabrakło lidera drużyny Ivi Lopeza, który w ostatnim meczu z Miedzą Legnica doznał urazu. W ofensywie zagrała więc trójka Mateusz Wdowiak – Bartosz Nowak – Fabian Piasecki.

Podopieczni trenera Marka Papszuna spotkanie rozpoczęli fantastycznie. W 6 minucie Sorescu dośrodkował z prawej strony pola karnego, akcję zamykał Kun, który uderzył mocno z ostrego kąta i dał Rakowowi prowadzenie. Po pierwszym golu obraz meczu nie uległ zmianie. Goście kontrolowali grę, Lechia nie była w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Kovacevica. W 20 minucie Kun dośrodkował z lewej strony, Wdowiak uderzył głową, strzał odbił przed siebie bramkarz gospodarzy Dusan Kuciak, a do piłki najszybciej dopadł Nowak i z najbliższej odległości zdobył drugą bramkę dla Rakowa. Raków prowadził 2:0, nieustannie atakował bramkę Lechii, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

2 minuty po rozpoczęciu 2 części spotkania Raków prowadził już 3:0. Tudor dośrodkował w pole karne, piłkę z przewrotki starał się uderzyć Svarnas, z jego zagrania wyszło podanie do dobrze ustawionego Wdowiak, który z bliskiej odległości pokonał Kuciaka. Przegrywając trzema bramkami Lechia nie miała już nic do stracenia i zaczęła atakować większą liczbą zawodników. Mecz się otworzył, Raków grał z kontry i miał kilka dobrych okazji na podwyższenie wyniku (min. Nowak, Svarnas, Gutkovskis). Spotkanie zakończyło się jednak wynikiem 3:0 dla „czerwono – niebieskich”.

Przewaga prowadzącego w tabeli Rakowa nad pozostałymi drużynami wynosi już 5 punktów. Następny mecz nasza drużyna rozegra za tydzień (sobota, 22.10), kiedy to podejmie na stadionie przy ulicy Limanowskiego beniaminka ekstraklasy Koronę Kielce.

Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa 0:3 (6 min. Kun, 21 min. Nowak, 48 min. Wdowiak)

Skład Rakowa: Kovacevic, Tudor (Długosz), Arsenic, Svarnas, Sorescu (Petrasek), Papanikolau, Kochergin (Lederman), Kun, Wdowiak (Szelągowski), Nowak, Piasecki