Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Żużlowcy szykują się do startu PGE Ekstraligi

Facebook Twitter

Koronawirus sparaliżował świat sportu. Po kilku tygodniach narodowej kwarantanny, decyzją rządu wznowione zostaną rozgrywki sportowe w naszym kraju. 12 czerwca PGE Ekstraliga żużlowa. Póki co nie będzie można kibicować na stadionie, mecze będą odbywać się bez udziału publiczności.

Jak decyzje komentuje prezes Włókniarza Michał Świącik?

Michał Świącik przyznaje, że sytuacja zmienia się dynamicznie. Sportowcy liczą że liczba zakażeń spadnie – i rząd wyda za kilka tygodni zgodę na udział kibiców w zawodach sportowych. Póki co, w Radiu Jura sprawdzamy jak klub rozwiązał sprawę karnetów, które wiele osób już kupiło …

Zwrot pieniędzy za zakupiony karnet, ale też np. przekształcenie karnetu w cegiełkę wsparcia – takie są plany Włókniarza wobec osób, które zakupiły już karnety na ten sezon PGE Ekstraligi. Jest też pomysł na wirtualne bilety…

Budżet mocno skurczony, mówi prezes Włókniarza Michał Świącik. Przez epidemię klub nie może liczyć na wsparcie niektórych sponsorów, tak jak to było w zeszłym sezonie:

Jedno już stało się faktem. Zawodnicy Włókniarza nie wrócili do treningów 4 maja. Najwcześniej będą mogli to zrobić pod koniec tego miesiąca. W żużlowej PGE Ekstralidze zostało tymczasem otwarte okienko transferowe. Kluby negocjują z zawodnikami warunki nowych zmienionych kontraktów. 8-go maja zawodnicy mają już rozpocząć kwarantannę lub izolację. Częstochowski Włókniarz już porozumiał się z kilkoma obcokrajowcami. Wszyscy zgodzili się na obniżenie wynagrodzeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020